„Szmal i Bielecki NIE CHCĄ Wenty na prezydenta?…”

Ostatni dzień kampanii wyborczej. Za chwilę cisza. Sytuacja przed drugą turą Kielcach jest komentowana przez ogólnopolskie dzienniki – starcie Wenta Lubawski z uwagą śledzą ludzie niezwiązani z miastem. Nie milkną komentatorzy różnych środowisk.

 

W drugiej turze wyborów w Kielcach zmierzą się urzędujący od 16 lat prezydent Wojciech Lubawski z byłym trenerem piłki ręcznej Bogdanem Wentą. I to środowisku ZPRP się dziś przyjrzymy.

Chłopaki nie widzą Wenty w roli prezydenta miasta. Był dobrym trenerem, trafił na super zawodników i to dało realny sukces. Nie zapominajmy, ze aby mieć do dyspozycji najlepszych piłkarzy trzeba mieć dobry klub z dużym budżetem. Wenta nie zarządzał – Wenta trenował. Bez dobrze zarządzanego klubu najlepszy trener nie odniesie największych sukcesów” – mówi kilecki działacz ZPRP.

Padły nazwiska Szmala i Bieleckiego w kontekście braku aprobaty dla prezydentury Wenty. Jednak celem potwierdzenia próbowaliśmy skontaktować się ze Sławomirem Szmalem – odmówił komentarza w tej sprawie. Karol Bielecki pozostaje nieuchwytny – nie udało nam się z nim skontaktować.

Karol Bielecki odniósł się do artykułu po jego publikacji :

Pragniemy zaznaczyć, że nigdy nie twierdziliśmy, że Panowie Szmal lub Bielecki użyli słów przytoczonych w cytatach naszego rozmówcy. Natomiast w pełni rozumiemy postawę naszego wybitnego sportowca – wszak nie każdy ma ochotę w jakikolwiek sposób być łączonym z polityką.

W tym miejscu otrzymaliśmy komentarz do całej sytuacji od publicysty telewizji publicznej :

”Każde odniesienie się do danej sprawy jest komentarzem i tego typu odniesienia o czymś świadczą” – powiedział.

”Nie chcą tego głośno mówić. Ja to rozumiem. Sportowcy nie mieszają się w polityczne dyskusje, ale swoje zdanie mają. Rozmawiałem z nimi. Nie widzą go w tej roli. Nie ma doświadczenia a uczyć się na tak ważnym stanowisku to jakaś kpina. Bielecki nie powierzyłby mu zarządzania swoją restauracją.” – śmieje się nasz rozmówca, działacz ZPRP.

 

 

II tura 4 listopada.


Komentarze