Szok! LIDL POLSKA rezygnuje z prowadzenia…

Lidl Polska to jedna z największych sieci dyskontów.

W Polsce pojawił się w 2002 roku. „Od tego czasu firma stała się stałym elementem sprzedaży detalicznej w Polsce i jest ściśle powiązana z regionalną gospodarką. Obecnie sieć sprzedaży Lidl Polska liczy ponad 670 sklepów, ulokowanych na terenie całego kraju”*

Polacy pokochali Lidla za dobrą jakość produktów oferowaną za stosunkowo niskie ceny. Dodatkowo wiele osób nadal ma sentyment do produktów z „zachodu” a konkretnie z Niemiec, a takie własnie może dostać w sklepach tej sieci.

Lidl próbował też rozszerzyć swoją ofertę o  usługi turystyczne i w 2017 roku ruszył projekt Lidl Podróże. Strona tej marki oferowała wyjazdy wakacyjne różnych biur podróży będąc swego rodzaju brokerem oraz porównywarką usług turystycznych.

Zobacz też: W 2020 roku będzie TYLKO 7 niedziel HANDLOWYCH – W które niedziele zrobimy zakupy?

Teraz na stronie lidl-podroze.pl pojawił się zaskakujący komunikat. Otóż Lidl Polska rezygnuje z prowadzenie oferty wyjazdów wakacyjnych! W komunikacie czytamy:

„Szanowni Państwo,

chcielibyśmy poinformować, że podjęliśmy decyzję o niekontynuowaniu projektu Lidl Podróże.

Bardzo dziękujemy za wspólny czas pełen wspaniałych podróży i wspomnień.
Była to dla nas nieoceniona szansa zbierania nowych doświadczeń.”

 

Osoby, które skorzystały z usług lidl-podroze.pl mogą być spokojne, że ich wyjazd zostanie zrealizowany zgodnie z planem:

„Zapewniamy, że wszyscy Klienci, którzy kupili wycieczkę lub ubezpieczenie w ramach Lidl-podróże.pl, będą mogli je zrealizować zgodnie z zawartymi umowami. Każdy Klient zostanie objęty opieką bezpośrednio przez organizatora wycieczki, którą wykupił. Każdy z Klientów otrzyma bezpośrednio informacje za pośrednictwem poczty elektronicznej i/lub telefonicznie.”

 

Jak łatwo się domyślić, sieć zrezygnowała z prowadzenia usług podróżniczych ze względów ekonomicznych. Prawdopodobnie projekt ten nie był opłacalny. I chyba mało kogo to dziwi, bo jednak zakup bułeczek i kawy nie do końca łączy się z planowaniem wycieczek i wyjazdów.

 

 

*cyt. i zdjęcie – lidl.plKomentarze