SZOK! Zobacz, co się dzieje z twoim ciałem, gdy zbyt często PIJESZ COLĘ…

Zastanawialiście się kiedyś, co dzieje się z waszym organizmem, gdy zbyt często sięgacie po colę? Okazuje się, że zbyt częste picie tego słodkiego, gazowanego napoju może przynieść katastrofalne skutki zdrowotne. Zachęcamy was do przeczytania tego artykułu. Szczegóły poniżej.

Cola powstała pod koniec XIX wieku i jest obecnie jednym z najpopularniejszych napojów na świecie. Ma słodki, gazowany smak i ciemną barwę. Napój ten początkowo był wytwarzany z soku z owoców drzewa koli i krzewu koki, zmieszanych z wodą sodową. 

Okazuje się, że zbyt częste sięganie po colę może prowadzić do uzależnienia, które niczym nie różni się od głodu narkotykowego czy nikotynowego. Co ciekawe, u mężczyzn, którzy zbyt często piją colę można zauważyć spadek płodności. Jej spożywanie obniża jakość spermy o 30%.

Cola jest bogata w cukier, zwłaszcza sacharozę, której regularne spożywanie może doprowadzić do próchnicy. Dodatkowo, napój ten jest bardzo kaloryczny i może wywołać początki nadwagi czy otyłości. Te dwa, wyżej wymienione problemy są bardzo powszechnym zjawiskiem w XXI wieku.

Ludzie, którzy piją 1-2 puszki słodkich napojów dziennie, są o 26% bardziej narażeni na zachorowanie na cukrzycę typu 2. Warto wziąć sobie to do serca!

Uczeni pracujący na Uniwersytecie Harvard dowiedli, że jedna puszka coli dziennie zwiększa ryzyko chorób serca o 20%.

Źródło: Health
Zdjęcie: Pixabay


Komentarze