Szokująca prognoza pogody dla Polski! Wkrótce czekają nas (…)!

prognoza pogody

Choć ferie w pełni to na śnieg i mróz nie mamy co liczyć. Według raportu synoptyków w najbliższych dniach będzie jeszcze cieplej, a prognoza pogody dla Polski na luty zapowiada się wręcz szokująco! Wszystko na to wskazuje, że już wkrótce nie uświadczymy nawet delikatnego mrozu, a temperatury będą cały czas plusowe!

Na śnieg i mróz tej zimy raczej nie mamy co liczyć, no chyba, że pojedziemy do Zakopanego. Jedynie w stolicy polskich Tatr możemy poczuć trochę zimowego klimatu i zobaczyć jak wygląda śnieg. Co z resztą Polski? Zdaniem synoptyków tegoroczna zima będzie jedną z najłagodniejszych w historii. Wszystko na to wskazuje, że śnieg i ujemne temperatury pozostaną tylko w sferze marzeń. Prognoza pogody dla Polski na luty zapowiada się bowiem słabo dla fanów białego szaleństwa, a z każdym kolejnym miesiącem będzie coraz cieplej.

 

ZOBACZ:Dramat na EVEREŚCIE. Piękna pogoda okazała się zgubna, nie żyje dwóch himalaistów

 

Nadchodzący luty zapowiada się równie ciepło, jak styczeń. Poza tym opadów będzie jak na lekarstwo, a jeśli już coś spadnie to na pewno nie śnieg. Mróz i ujemne temperatury będą występować na polskim biegunie zimna czyli w Suwałkach i w południowo-wschodniej Polsce. Na jeszcze wyższe temperatury musimy przygotować się w marcu i kwietniu. Według długoterminowych prognoz pogody będą to najcieplejsze miesiące od wielu lat. Synoptycy przewidują, że słupki rtęci w termometrach pokażą temperatury zdecydowanie powyżej normy. Brak opadów i plusowe temperatury będą wiązać się z efektem suszy hydrologicznej i rolniczej na dużym obszarze naszego kraju, a to już raczej nie są optymistyczne wieści.

 

 

ZOBACZ TAKŻE:6 wskazówek jak BIEGAĆ w ZIMIE! Sprawdź jak radzić sobie ze złą pogodą!

 

 

 

źródła: fakt.pl, foto: pixabay.com

Komentarze