Szokująca wpadka policji. Nie zauważyli ciała pasażera?

Do szokującej sytuacji doszło po karambolu w Cierpicach koło Torunia.

23 sierpnia doszło do wypadku w okolicach Torunia. Zarówno policjanci jak i strażacy, ratownicy oraz prokurator nie zauważyli jednego ciała!

 

torun.policja.gov.pl

 

Toruńska policja informowała:

 

Ze wstępnych informacji jakie udało się zebrać policjantom kierowca busa marki opel jadący w kierunku Bydgoszczy najprawdopodobniej chcąc uniknąć najechania na tył pojazdu poprzedzającego, który hamował przed nim nagle zjechał na przeciwny pas ruchu. Wtedy, zderzył się z pojazdem ciężarowym marki Mercedes Magnum, który jechał z przeciwka czyli w kierunku Torunia. Siła zderzenia była tak duża, że bus dodatkowo uderzył w fiata doblo jadącego za nim.

Wiemy, że jedna osoba nie żyje.*

 

Dopiero na policyjnym parkingu okazało się, że w busie marki Opel była jeszcze jedna osoba. Prawdopodobnie jednak nie podróżowała w części dla pasażerów. Bezpośrednio po wypadku najwyraźniej nikt nie sprawdził części bagażowej. Drugie ciało znaleziono dopiero podczas szczegółowych oględzin na policyjnym parkingu.

 

Wstępna opinia biegłego jest taka, że pasażer podróżujący w części bagażowej, zginął na miejscu. Mimo to funkcjonariusze zaangażowani w akcję za takie niedopatrzenie zostali zawieszeni w czynnościach. Wszczęto też postępowanie dyscyplinarne.

 

*torun.policja.gov.plKomentarze