SZOKUJĄCE informacje o 14. emeryturze! NIE BĘDZIE dla każdego!

To szokujące informacje o 14. emeryturze! Nie będzie dla każdego! Te wieści niepokoją!

Czternasta emerytura nie będzie dla każdego! Co się wydarzyło? O co chodzi? Kto dostanie kasę, a kto nie? Kto ma powody do niepokoju? Kiedy dostaniemy gotówkę?

Chodzi o tzw. próg dochodowy. Pieniądze dostaną na pewno osoby z najniższym świadczeniem. Co z resztą? Kto jeszcze się wzbogaci? Czy wypłata będzie co roku?

Na razie wiemy, że czternastkę emeryci otrzymają na pewno w tym roku. Być może będzie to świadczenie regularne, ale decyzji jeszcze nie ma.

Zobacz także: Pogodowy KOSZMAR! Najpierw śnieżyce, później ULEWY!

Fot. Pixabay

Kryterium dochodowe do 14. emerytury to 2900 zł (przed odliczeniami). Osoby, których świadczenie wynosi 2900 zł brutto lub jest niższe, w ramach czternastki otrzymają 1250,88 zł (wartość najniższej emerytury). Osoby, które mają emeryturę wyższą, dostaną mniej pieniędzy. O tyle, o ile emeryt przekroczy 2900 zł, o tyle zostanie mu pomniejszona czternastka.

Gdy kwota przekroczenia wyniesie 1250,88 zł lub więcej, wtedy czternastki już nie dostaniemy.

Oznacza to, że pieniądze nie przysługują wszystkim. Trzeba to dokładnie podkreślać, żeby nie było później rozczarowania. To zupełnie inne świadczenie niż trzynastka i wypłaca się je na innych zasadach!

Ważne jednak, że w tym roku emeryci i renciści dostaną sporo więcej pieniędzy. Na pewno im się przydadzą, tym bardziej, że ceny w sklepach są coraz wyższe.

Zobacz także: Andrzej Duda zaskoczył wszystkich! TO robił w Wiśle!

Fot. Pixabay

Źródło: se.plKomentarze