SZOKUJĄCE zdjęcia z obozu zagłady. Nastolatek udawał pod szubienicą, że… (FOTO)

17-letni uczeń szkoły średniej z Legnicy udowodnił, że dla większości młodzieży nie ma żadnych granic przyzwoitości. Szymon R. na wycieczce szkolnej chciał się popisać przed resztą kolegów.

 

Pod koniec zwiedzania niemieckiego obozu zagłady Gross-Rosen w Rogoźnicy odłączył się od grupy. Stanął pod szubienicą i przybrał pozę udając, że oddaje na nią mocz. Wszystko udokumentowała jego koleżanka. Następnie nastolatek umieścił zdjęcia w internecie.

 

Post wywołał wiele kontrowersji w sieci i natychmiast został usunięty. Wcześniej jednak wielu internautów skopiowało fotografię. Dotarła ona również do redakcji Faktu:

Zrzut ekranu, fakt.pl

 

Zastanawia jednak postawa szkoły, do której uczęszcza Szymon R. Jak donosi Fakt, wobec nastolatka zostały wyciągnięte konsekwencje jedynie w oparciu o statut szkoły.

 

Jak poinformowała wicedyrektor szkoły: „Szymon będzie miał na świadectwie obniżoną ocenę z zachowania, dostał także naganę od dyrektora.”

 

Reporterzy Faktu nie zamierzali jednak pozostawić tej sytuacji bez odpowiednich konsekwencji. Złożyli zawiadomienie na policji. Prowadzone jest dochodzenie w sprawie znieważenia miejsca pamięci. Za to przestępstwo grozi grzywna lub nawet ograniczenie wolności.

 

Źródło: fakt
kdKomentarze