SZOKUJĄCY objaw koronawirusa! Chodzi o…

Od początku roku trwa epidemia koronawirusa na świecie. Również w Polsce z COVID-19 jest spory problem, gdyż liczba zakażeń stale rośnie. Grozi nam też całkowity lockdown. Ostatnio rząd polski wprowadził też nowe obostrzenia. Jeśli chodzi o koronawirusa pojawił się kolejny, szokujący objaw. O co dokładnie chodzi?

Epidemia koronawirusa rozpoczęła się w Chinach w Wuhan. Później epidemia rozprzestrzeniła się na resztę świata. Nie ma już chyba miejsca na świecie, gdzie nie odnotowano ani jednego zakażenia koronawirusem.

Teraz pojawił się kolejny szokujący objaw COVID-19. Chodzi o tzw. covidowe palce. Jak wyglądają? Covidowe palce posiadają zazwyczaj czerwonawe i fioletowawe wybrzuszenia, przypominające odmrożenia.

W następnym etapie skóra zaczyna się łuszczyć.

Dermatolodzy zgłaszają nasilenie objawów skórnych dotykających kończyny, takie jak dłonie i stopy

-taka informację możemy przeczytać na Instagramie dr Kary Fitzgerald.

Objawy te to fioletowe, czerwone guzki lub plamy na czubkach palców u nóg lub palców, lub na czubkach palców u nóg lub bokach stóp Ponieważ przypadki COVID-19 u dzieci mają zwykle znacznie mniej (jeśli w ogóle) objawów, zmiany te mogą być jednymi wskaźnik potencjalnej infekcji, chociaż nie są one ograniczone do dzieci

-dodała.

To nie wszystko.

Objawy skórne są na ogół powszechne w przypadku infekcji wirusowych, ale do tej pory prawdopodobnie nie zostały rozpoznane w przypadku COVID-19

-puentowała.

Wiedzieliście o takim objawie?

 

 

 



Komentarze