Szokujący przypadek 17-latka! Ma NIETYPOWE objawy zarażenia koronawirusem

Do wiedzy publicznej dotarła już informacja, że koronawirus przenosi się drogą kropelkową i znamy jego najczęstsze objawy. W Ostrowie Wielkopolskim pojawił się jednak przypadek 17-latka, który wykracza poza schemat.

Wiadomo, że przy zarażeniu koronawirusem najczęstszymi objawami jest kaszel, gorączka, zapalenie płuc i duszności. Ogólne problemy z drogami oddechowymi mogą być jednak niewidoczne i nosiciele koronawirusa nie muszą mieć żadnych objawów. Pojawiają się ostatnio także przypadki z zupełnie innymi dolegliwościami przy zarażeniu koronawirusem.

 

CZYTAJ TAKŻE: Co lepsze : płyn antybakteryjny czy mydło? Wirusolodzy dają definitywną odpowiedź

 

Z ostatnich informacji wynika, że zarażony koronawirusem 17-latek z Ostrowa Wielkopolskiego utracił zmysły węchu i słuchu. Podobne objawy były już spotykane za granicą, m.in. we Włoszech, gdzie jest bardzo wysoki wskaźnik zarażeń koronawirusem.

 

Tego typu symptomy chorobowe przebiegają nie tylko w przypadku koronawirusa, ale w tej chwili mamy jednak do czynienia ze stanem epidemii i na ten objaw powinniśmy szczególnie zwrócić uwagę

 

– powiedział Andrzej Biliński, inspektor sanitarny w Ostrowie Wielkopolskim.

 

17-latek nie ma ani kaszlu, ani gorączki. Zraził się koronawirusem w Austrii, z której wrócił tuż przed wprowadzeniem 14-dniowej kwarantanny dla osób powracających z zagranicy. Mimo to jednak ograniczał kontakt z ludźmi. Kwarantanną objęto 5 osób, które miały z nim styczność.

 

CZYTAJ TAKŻE: Królikowscy ostatecznie POŻEGNALI zmarłego! To co zrobili, zaskoczyło wszystkich

 

Źródło: dziennikzachodni.plKomentarze