Pierwszy taki wyrok sądu w historii! Niewidomy został skazany na (…)!

W więzieniu Tennesse, w czwartek 5 grudnia zostanie przeprowadzona egezkucja 53-letniego więźnia Lee Halla. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że więzień, który ma umrzeć na krześle elektrycznym jest niewidomy!

Amerykanin stracił wzrok podczas pobytu w więzieniu. Obrońcy Lee Halla mówią, że jeśli ich klient zostanie stracony, będzie to pierwsza kara śmierci, na niewidomym więźniu! 53-latek ma zostać stracony jutro w południe w więzieniu w Tennesse. Sędzia zdecydował, że niewidomy więzień umrze na krześle elektrycznym. Hall kiedy trafił do celi był zdrowym mężczyzną. Jego wzrok pogorszył się podczas odsiadywania wyroku. Prawnicy mężczyzny powiedzieli podczas jednego z wywiadów, że przyczyniło się do tego złe leczenie jaskry.

 

Mężczyzna odsiadywał wyrok dożywotniego pozbawienia wolności za zamordowanie swojej dziewczyny, którego dokonał w 1991 roku. Mężczyzna miała spalić swoją partnerkę wrzucając do jej samochodu podpalony kanister z benzyną. Kobieta, która trafiła do szpitala z poparzeniami 90 procent ciała nie miała żadnych szans na przeżycie. Lee Hall cierpiał na jaskrę od 2010 roku. Niestety nieprawidłowe leczenie doprowadziło do pogorszenia choroby i w efekcie jego ślepoty. Prawnicy niewidomego mężczyzny apelowali do sędziego żeby zamienił wyrok ich klienta na dożywocie, ponieważ będąc osobą niewidomą nie jest w stanie nikogo skrzywdzić. Ten pozostał jednak nieugięty

 

ZOBACZ TAKŻE:Dokonał gwałtu na 2-tygodniowym NIEMOWLĘCIU. Dostał 24-godzinną OCHRONĘ w więzieniu!

 

źródła: wprost.pl, foto youtube.com

 

 

 Komentarze