Szukasz IDEALNEGO PREZENTU nie tylko dla dziecka? Oto propozycja, która BIJE NA GŁOWĘ elektronikę i gadżety! [VIDEO]

Kiedyś bijące rekordy popularności dziś nieco zapomniane – modelarstwo może być wspaniałym sposobem na wspólne spędzanie wolnego czasu. Rozwija umiejętności i wiele poboczny pasji. Jak pokazuje Dominika Figurska w rozmowie z dyrektorem Muzeum Zabawek w Kielcach Maciejem Obarą – nie jest to wcale hobby tylko dla mężczyzn!

 

Praktycznie każdy mężczyzna z pokolenia dzisiejszych 20-30 latków, a tym bardziej starsi panowie, zetknęli się kiedyś z modelarstwem. I choć dzisiaj możliwości firm modelarskich są o wiele większe niż dekadę czy dwie temu – trudno im konkurować z nowoczesnymi gadżetami.

 

Rodzice często idąc na łatwiznę wybierają zabawki i gadżety które „same” zajmą uwagę dzieci. A jak pokazuje coraz więcej badań – nie jest to najlepsze dla ich rozwoju. Tymczasem modelarstwo może być wspaniałym sposobem na spędzanie czasu razem.

 

Dlaczego?

 

Wspólne składanie modeli na pewno zbliży rodzica i dziecko, bo co ważne – nie jest to hobby wyłącznie dla chłopców! Jak przekonuje Maciej Obara płeć żeńska coraz chętniej sięga po modele. Tym bardziej, że rynek jest dziś niesamowicie szeroki – do złożenia znajdziemy praktycznie wszystko – figurki, modele historyczne, budynki, samochody cywilne, okręty, samoloty. Naprawdę każdy może znaleźć coś dla siebie!

 

Modelarstwo to także wspaniały sposób na rozwijanie pasji i umiejętności dziecka. Nie tylko tych manualnych, plastycznych i artystycznych, ale także jego wiedzy. Nic nie zainteresuje dziecka bardziej techniką, architekturą, historią czy modą dawnych lat, niż mini-replika wykonana własnoręcznie!

Jeśli jeszcze nie macie pomysłu na prezent dla swojego dziecka, partnera, przyjaciela, czy przyjaciółki, warto w Internecie odnaleźć najbliższy sklep modelarski i pomyśleć o takim nietypowym prezencie. Kto wie – być może jeden niewielki upominek stanie się początkiem pasji na całe życie, tak jak to się stało w wypadku autora niniejszego artykułu. Tym bardziej, że na początku nie trzeba ponosić wielkich wydatków. Ilość niezbędnych narzędzi zamyka się w kilku pozycjach, które prawie każdy ma w domu. Wystarczy pilnik, cążki lub ostry nożyk do tapet, papier ścierny i pędzelki. Resztę znajdziemy w każdym sklepie dla hobbystów.

 

Dzisiejszy rynek modelarski jest tak bogaty, że z łatwością można znaleźć coś odpowiedniego zarówno dla młodych początkujących jak i starszych, nieco bardziej zaawansowanych. Wystarczy spróbować!  Może odwzorowywanie świata w miniaturze odciągnie bliską nam osobę od ekranu komputera lub zapełni wolny czas spędzany mało produktywnie.

Komentarze