Szukasz pracy? Zostań pilotem

Amerykański producent samolotów Boeing twierdzi, że świat potrzebuje aż 31 tysięcy nowych pilotów liniowych rocznie.

Według Boeinga taka liczba jest niezbędna, aby sprostać zwiększaniu się floty powietrznej, szczególnie w regionie Azji i Pacyfiku. W sumie do 2035 roku na świecie trzeba będzie zatrudnić nawet 617 tysięcy nowych pilotów. W Azji i regionie Pacyfiku potrzebnych będzie 248 tysięcy pilotów, podczas gdy w Ameryce Północnej już tylko 112 tysięcy, a w Europie 104 tysięcy. W Ameryce Łacińskiej zatrudnienie powinno znaleźć jeszcze 51 tysięcy nowych pilotów, a na Bliskim Wschodzie 58 tysięcy. Najmniej, bo zaledwie po 22 tysięcy nowych pilotów będzie potrzebnych w krajach afrykańskich i Rosji ze Wspólnotą Niepodległych Państw.

– W regionie Azji i Pacyfiku skupia się 40 procent światowych potrzeb dzięki rozwojowi rynku samolotów wąskokadłubowych, na który zapotrzebowanie generują tanie linie lotnicze – poinformował Boeing.

Poza tym, Boeing szacuje, że w ciągu najbliższych 20 lat przewoźnicy lotniczy będą potrzebowali niemal 40 tysięcy nowych samolotów cywilnych. Z kolei europejski Airbus, liczy, że będzie to ponad 9,5 tysięcy dużych samolotów i ponad 23,5 tysięcy maszyn średniego zasięgu.

 

Katarzyna B.Komentarze