Szumowski o ponownym zamknięciu wszystkiego w kraju! Co nas czeka?!

Minister Szumowski skomentował ponowne zamknięcie wszystkiego w kraju. Co czeka nas w najbliższym czasie?

„Lockodown” czyli zamknięcie dosłownie wszystkiego to realia z jakimi przystało nam się zmierzyć przez ostatnie tygodnie. W wyniku wybuchu epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 rząd podjął decyzję o zamknięciu restauracji, barów, teatrów, kin itd. Wszystko po to by ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” Ministra zapytano o to, czy jest szansa na kolejne uziemienie wszystkiego. Co czeka nas w najbliższym czasie? Odpowiedź Łukasza Szumowskiego sprawiła, że większość odetchnęła z ulgą.

 

ZOBACZ TAKŻE: Pensja niższa o POŁOWĘ!? Wszystko przez kontrowersyjny zapis w nowej tarczy!

 

Minister zdrowia został zapytany o to, czy jest szansa, że w Polsce będzie kolejny lockdown. Szumowski powiedział, że drugi „lockdown” jest niemożliwy.

 

– Drugiego lockdownu już nie da się zrobić. Poza tym mam nadzieję, że nawet jeśli będzie drugie uderzenie epidemii, to jednak nie będzie dramatycznie. Udało się bowiem wprowadzić sieć szpitali jednoimiennych, mamy infrastrukturę, ponad 120 laboratoriów wykonuje testy. To są narzędzia do kontroli tego potwora, jakim jest epidemia skomentował Łukasz Szumowski w rozmowie z “Sieci”.

 

Minister zwrócił uwagę na to, że Polska dysponuje obecnie narzędziami, które w znacznym stopniu ograniczyłyby się rozprzestrzenianie się wirusa. Dobrym przykładem na to jest obecna sytuacja, która dzieje się na śląsku. Tamtejsze ognisko zachorowania zostało stłumione bardzo szybko i skutecznie dzięki licznym testom a także odizolowaniu chorych.

 

źródło: sieci, fot. youtubeKomentarze