Szykuje się kolejna podwyżka! Teraz w górę mają pójść …

kolejna podwyżka pieniądze portfel

Rząd Mateusza Morawieckiego oraz miłościwie panujący prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński dwoją się i troją jak zgromadzić więcej pieniędzy w budżecie. To rząd tzw. dobrej zmiany wprowadził wiele „udogodnień” dla przedsiębiorców – grupy najbardziej wyciskanej w obecnym czasie. A teraz kolejna podwyżka się szykuje …

 

Za rządów Prawa i Sprawiedliwości ceny poszły w górę. Niektóre produkty wzrosły o 30 lub nawet 40 procent. Podrożał prąd, cena paliwa. Ostatnio nawet rząd w celu „zwalczania pijaństwa i nikotynie” wprowadził kolejną podwyżkę akcyzy na alkohol oraz papierosy. Wielu komentatorów mówi wprost: zaczynamy wchodzić w poważny gospodarczy kryzys. Gospodarka widocznie przyhamowała, a ceny rosną. Powodem tego są horrendalne podatki, które polscy przedsiębiorcy muszą płacić. (Największe firmy zagraniczne są zwolnione z podatku w Polsce). Ale jakoś trzeba sprostać na 13 emeryturę, więc szykuje się kolejna podwyżka.

 

Okazuje się, że składa ZUS drastycznie wzrośnie! Zakład Ubezpieczeń Społecznych szykuje się na kolejną podwyżkę składek! Tak przynajmniej podał do oficjalnej wiadomości Główny Urząd Statystyczny. Jak wylicza GUS składka zdrowotna pójdzie w górę i odbije się po kieszeniach przeciętnych Kowalskich. Natomiast przedsiębiorca będzie musiał odprowadzić do ZUSu co miesiąc o prawie 120 złotych więcej niż w ubiegłym roku.

 

Jak podaje portal money.pl:

W sumie więc składka na ZUS w 2020 roku będzie wynosić dokładnie 1431,48 zł. W porównaniu z zeszłym rokiem to wzrost o 115 złotych. Warto zaznaczyć, że jest to wartość uwzględniająca dobrowolną składkę na ubezpieczenie chorobowe. Bez niej firmy będą musieli płacić 1354,64 zł

 

ZOBACZ: Wielka wpadka pani minister! Wygadała się, że program 500 plus …

 

Tak więc przedsiębiorcy – grupa, która napędza polską gospodarkę i pracuje na PKB nie ma łatwych chwil. Ale trzeba w końcu, w geście obowiązkowej solidarności, utrzymywać cudze dzieci. W końcu 500 złoty należy się każdemu bąbelkowi, a „wszystkie dzieci nasze są”.

 

Źródło: planeta.pl foto: Pixabay

 

 

ZOBACZ TAKŻE: Warszawa: usiadł obok niej i położył plecak na kolanach. Po chwili zrobił coś OBRZYDLIWEGO

 

 Komentarze