TA grupa jest już SZCZEPIONA! Zaczęto przed terminem!

Rozpoczęły się szczepienia nowej grupy. Wszystko ruszyło przed planowanym terminem! Jak to możliwe? O co chodzi? Co się stało?

W szpitalu tymczasowym na PGE Narodowym zainaugurowano szczepienia służb mundurowych. Są to pracownicy: Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Ochrony Państwa, Straży Granicznej oraz Służby Więziennej.

– Każdego dnia dbają o bezpieczeństwo obywateli. Od ponad roku są na pierwszej linii tej trudnej walki z pandemią koronawirusa. Służby mundurowe każdego dnia wypełniają zadania na rzecz ograniczenia rozwoju pandemii w Polsce. Proces szczepień funkcjonariuszy służb mundurowych rozpoczyna się tydzień przed planowanym terminem – mówi wiceminister MSWiA Błażej Poboży.

Zobacz także: Z OSTATNIEJ CHWILI! DZIECKO Jacka Kurskiego już na świecie!

Do szczepień odniósł się też komendant główny Policji.

– Nie mam żadnych wątpliwości co do tego, że szczepienia to jedyna droga powrotu do normalności. Dlatego też gorąco zachęcam moje koleżanki i moich kolegów, aby włączyć się do procesu szczepień – stwierdza gen. insp. Jarosław Szymczyk, komendant główny Policji.

Proces szczepienia funkcjonariuszy służb mundurowych ma odbywać się w szpitalach węzłowych i 133. punktach szczepień. Będą to głównie placówki służby zdrowia MSWiA

Procesem szczepień objęto też członków Ochotniczych Straży Pożarnych, ratowników górskich oraz wodnych. Zaszczepiona więc zostanie spora grupa osób.

Zobacz także: PILNE! Od SOBOTY NOWE OBOSTRZENIA! JEST pełna lista!

Fot. MSWiA

Źródło: MSWiAKomentarze