TA gwiazda ma OLBRZYMI kredyt! Zdecydowała się na ODWAŻNE wyznanie!

Ta gwiazda ma olbrzymi kredyt! Zdecydowała się na odważne wyznanie! Co napisała?

Chodzi o Joannę Racewicz. Znana prezenterka właśnie opublikowała długie oświadczenie. Opisała w nim całą sprawę kredytów we frankach. Okazuje się, że temat jest skomplikowany, ale…

– Kredyt we frankach szwajcarskich. Na samą myśl wielu podnosi się ciśnienie… Nie ma wątpliwości – mimo pandemicznego spowolnienia w sądach – w tym roku na wokandę trafi rekordowa liczba pozwów 🔺🔺🔺. Banki już zwiększają rezerwy na wypadek ryzyka prawnego dotyczącego walut. Ogłosił to już BOŚ, mBank i BNP Paribas. Lista się wydłuża. KNF kilka tygodni temu rekomendował bankom zawieranie ugód z frankowiczami. Z NBP słychać: „spokojnie, instytucje finansowe poradzą sobie z tą sytuacją”. Na razie nieźle radzą sobie prawnicy, wzmocnieni orzeczeniem TSUE z października 2019 roku. Rok później na 955 zapadłych w Polsce wyroków – 883 było korzystnych dla klientów, 45 – dla banków, a 27 skierowano do ponownego rozpatrzenia. Frankowicze wygrali w 92 procentach spraw‼️ Jednolitych rozwiązań raczej nie będzie, bo to oznaczałoby konieczność jednorazowego zaksięgowania nawet 45 mld złotych‼️ Kosmos‼️ – napisała.

Podjęła też ważną decyzję!

– Może to więc idealny moment, żeby wziąć sprawy w swoje ręce? Ja już wzięłam 🔺🔺🔺I bez wahania oddałam w ręce prawników z @kancelarialegatuum 🔺🔺🔺”Pełna profeska”- jak mawia #synlepszynizmarzenie‼️ Wiem, że ci z Państwa, którzy na początku wieku decydowali się na kredyty w złotówkach i płacili astronomiczne procenty – mogą teraz mówić: „trzeba było nie brać na kark ryzyka płacenia w walucie, w której nigdy nie będziesz zarabiać” Może to było szaleństwo. Ale dla tysięcy ludzi na dorobku to była wtedy jedyna szansa na własne „M”. Wtedy WIBOR wahał się w okolicach 5%, a LIBOR CHF nie przekraczał procenta… Uwierzyliśmy w marzenia i napędzaliśmy boom na rynku nieruchomości… Aż do słynnego Nowego Czarnego Czwartku 15 stycznia 2015 roku 🔻🔻🔻Właśnie minęła rocznica… Kto pamięta, ten pamięta… Spróbujecie? Warto, poddaję pod rozwagę, bo lubię dzielić się tym, co może ułatwić życie 👍👍👍 Bądźcie szczęśliwi ♥️♥️ – stwierdziła.

Miejmy nadzieję, że Joannie uda się wygrać w sądzie. Kredyt to dla niej na pewno duże obciążenie finansowe. Czy to dobrze, że go wtedy wzięła? Pewnie teraz długo by się nad tym zastanawiała, ale obecnie pozostaje już tylko działać, a nie rozpaczać.

Co na to wszystko fani? Oczywiście wspierali swoją idolkę.

Zobacz także: Ile osób może być na POGRZEBIE? TE słowa rozwiewają wątpliwości

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Joanna Racewicz (@joannaracewicz)

Co napisali internauci?

Pani Joasiu, kiedy w 2007 r braliśmy z mężem kredyt w złotówkach rata wynosiła 3 tys. zł. Frankowicze wtedy śmiali nam się w twarz. Choć też byliśmy na dorobku trzymaliśmy się zasady, że bierzemy kredyt w walucie w której zarabiamy. Teraz śpimy spokojnie. Doradcy bankowi powtarzali nam że ryzyko kredytowe w obcej walucie kredybiorca zawsze bierze na siebie! Pamiętajmy o tym.

👍❤️Pamiętam, jak po Panoramie prowadziła też Pani rozmowy w studiu i pamiętam, że podziwiałam też Pani intelekt (przed przejściem do programów o lżejszych formułach). Tym wpisem przypomniała mi to Pani😍 Wiedza i konkret👍 Kredyt z początku wieku….😂 Dobre… Też go mam, też niestety w CHF, bo tak mi doradziły banki, bo tylko tak miałam zdolność kredytową. Pozdrawiam bardzo ciepło

Jestem w sporze prawnym i mam nadzieję złoić d*pę bankowi/sterom. kiedyś… może…

Ja też mam proces w toku! Niech Bank się boi… 😆….bo ja boję się już dobrych kilka lat!☺❤️

Dokładnie Pani Joasiu, sama mam proces w toku! ❤️

W takich sprawach powinniśmy być solidarni.. dobrze że większość wygrywa 👊. Miłego popołudnia

Prawdziwa piękność😘Ma Pani świadomość swojej atrakcyjności? pozdrawiam

😍 Śliczne te Twoje okulary.

Ja już walczę ponad rok i jak na razie bank na ugodę nie chce iść. Ale się nie poddaje i jest kolejny pozew!!!

Fot. Instagram

Joanna Racewicz w Telewizji Polsat i Polsat News prowadzi poranne pasmo „Nowy dzień”. Wcześniej była też gospodynią programu „Najwyższe piętro”. W przeszłości była związana z TVP i TVN.

Zobacz także: Straciła pracę w TVP, a ma OGROMNĄ kasę! Stać ją na luksusy!

Fot. InstagramKomentarze