Ta prosta czynność może uchronić cię przed nadciśnieniem i cukrzycą! Nie unikaj jej

Ta prosta czynność może uchronić cię przed nadciśnieniem i cukrzycą! Nie unikaj jej

Dietetycy, a także trenerzy podkreślają jak ważny w naszym życiu jest ruch na świeżym powietrzu. Jeśli chcemy zachować szczupłą sylwetkę, sama dieta nie wystarczy. Okazuje się, że ta prosta czynność może uchronić cię przed nadciśnieniem i cukrzycą. Jak to możliwe?

Spacery chronią przed nadciśnieniem, cukrzycą.

XXI wiek sprzyja stresom i stanom lękowym. Spora część populacji się przepracowuje i doprowadza swój organizm do bardzo złego stanu, a to sprzyja zapadalności tzw. choroby cywilizacyjne, m.in. nadciśnienie, cukrzyca, podwyższony cholesterol, otyłość itp. Zbyt wysoki poziom stresu obniżają fitoncydy – roślinne substancje zapachowe. Najwięcej znajdziemy ich w roślinach iglastych. Warto więc wybrać się na spacer.

 

Spacery chronią nas przed rozwojem nowotworów.

Spacery i ćwiczenia fizyczne mogą wspierać nie tylko profilaktykę chorób cywilizacyjnych, ale również uchronić nas przed rozwojem nowotworów. Wszystko za sprawą tzw. komórek NK, które są obecne w naszym organizmie. NK- czyli natural killers, zabijają komórki rakowe. Jak udowadniają badania, dzięki spacerowi po w lesie liczba komórek NK wzrasta nawet dwukrotnie, a efekt ten jest widoczny nawet przez kolejne 30 dni.

Źródło: 100 rad

Zobacz też: Bomby atomowe zrównają z ziemią największe polskie miasta. Przerażająca symulacja wojny USA-Rosja

Zdjęcie: PixabayKomentarze