Tajemnicze przesyłki z Chin. Co zrobić, gdy otrzymasz taką paczkę?

Coraz więcej osób otrzymuje paczki z Chin. Zazwyczaj na etykiecie napisane jest, że przesyłka zawiera biżuterię, w środku jednak są tajemnicze nasiona.

Już sam fakt otrzymania nie zamawianej przez siebie przesyłki jest zastanawiający. Druga niepokojąca sprawa, to skala zjawiska.

Jak podaje CNN już kilka stanów w USA wydało ostrzeżenia po tym, jak mieszkańcy całego kraju zgłaszali otrzymanie niechcianych paczek, które miały pochodzić z Chin. Opakowania zazwyczaj mają chińskie znaki na etykiecie i zawierają zapieczętowane opakowanie nieznanych nasion. Według niektórych stanowych departamentów rolnictwa te nasiona mogą być gatunkami roślin inwazyjnych. Co to są gatunki inwazyjne?

 

To takie rośliny, które sieją spustoszenie w środowisku, wypierają lub niszczą rodzime rośliny i owady oraz poważnie uszkadzają uprawy – podał Departament Rolnictwa i Usług Konsumenckich stanu Wirginia w komunikacie prasowym z 24 lipca.

 

Nie wiadomo, kto dokładnie wysyła paczki, bo sprawdzenie adresu nadawcy nie daje jasnych odpowiedzi.

 

paczka z nasionami – https://twitter.com/_MariettaDavis/

 

Jak powiedziała Jane Rupp Rupp – prezes oddziału Better Business Bureau w Utah:

 

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest wygooglowanie adresu w Google i sprawdzenie, co tam jest … Wiele rzeczy może się pojawić, gdy wygooglujesz swój adres. Czasami jest to trochę przerażające.

 

Bez odpowiedzi jest też pytanie, dlaczego przesyłki są dystrybuowane i czy nasiona są rzeczywiście szkodliwe. Co więc zrobić, gdy otrzymamy taką paczkę?

 

 

Ze względów bezpieczeństwa lepiej jej nie otwierać i pod zadnym pozorem nie wysiewać nasion.

Jeśli trafi do nas taka przesyłka, powinniśmy poinformować o tym odpowiednie służby.

Zobacz też: Margaret leciała samolotem. Z jej okiem stało się coś dziwnego!

 

 

zdjęcie ilustracyjne – pixabay

źródło – cnn

 Komentarze