TAK Małysz zakaził się koronawirusem?! „Podejrzewaliśmy, że…”

Adam Małysz zarażony koronawirusem! W jaki sposób Orzeł z Wisły doznał zakażenia COVID-19?


Adam Małysz zachorował na koronawirus. Legendarny skoczek z Wisły, aktualnie dyrektor ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej zakaził się COVID-19
. Polski Związek Narciarski rozważa badania całej kadry skoczków narciarskich. Wirus znacznie utrudnia ich przygotowania do nadchodzącego sezonu. Fani są w szoku. Wszyscy wierzą w szybki powrót do zdrowia swojego idola.

-Witajcie, kochani. Tydzień zaczynam niezbyt dobrą wiadomością. Po tym, jak jedna z osób, z którymi miałem kontakt w ostatnich dniach, miała pozytywny wynik testu na Covid-19, zdecydowałem poddać się badaniu. Okazało się, że zachorowałem na koronawirusa. Na szczęście na razie choroba przebiega bezobjawowo. Mam nadzieję, że tak będzie do wyzdrowienia – napisał na Facebooku Adam Małysz. Do zakażenia Małysza mogło dojść podczas…

np. kontaktu z burmistrzem Wisły Tomaszem Bujokiem, który także jest osobą zakażoną. Jego chorobę potwierdzono cztery dni temu. Włodarz miasta mógł zakazić się na pogrzebie Jerzego Pilcha. To właśnie ceremonia pogrzebowa miała być jednym ognisk koronawirusa.

– Adam Małysz ostatni raz widział się z zawodnikami w piątek 12 czerwca, gdy kończyło się poprzednie zgrupowanie w Zakopanem. Zawodnicy są wyizolowani w hotelu sami, czekamy na dalsze informacje. Sondujemy możliwość przebadania całej grupy – powiedział portalowi Sport.pl sekretarz generalny PZN Jan Winkiel.

 Komentarze