Tak obchodzą zakazy! Powstają podziemne dyskoteki!

Ale pomysł! Chcieli potańczyć, więc zorganizowali nielegalną dyskotekę. Czy ten proceder się rozwinie? Jak można obejść zakaz wprowadzony w związku z epidemią?

Z okolicy nieużytków w Rudzie Śląskiej dochodziły odgłosy muzyki. Policjanci ruszyli, aby wyjaśnić sprawę. Okazało się, że zorganizowano tam dyskotekę, na której bawiło się kilkanaście osób.

– Większość z nich na widok mundurowych uciekła. Stróże prawa zatrzymali 6 osób, wśród których był DJ odpowiedzialny za zorganizowanie tej imprezy. To mieszkańcy Katowic, Chorzowa, Chrzanowa i Radlina w wieku od 19 do 42 lat. Policjanci zabezpieczyli sprzęt dyskotekowy oraz narkotyki, które mogły być tam rozprowadzane – podała Policja.

Fot. policja.pl

Śledczy przesłuchali osoby, które udało się zatrzymać. Podejrzani odpowiedzą za uczestnictwo w zgromadzeniu powyżej 5. osób, ignorowanie obowiązku używania maseczek ochronnych oraz utrzymywania dystansu społecznego.

Organizator dyskoteki dodatkowo usłyszał zarzut organizacji nielegalnego zgromadzenia, a także posiadania narkotyków. Policjanci sprawdzają, czy wcześniej organizowano tam też inne dyskoteki.

W związku z pandemią wprowadzono całkowity zakaz organizowania zgromadzeń powyżej 5. osób.

Za niestosowanie się do przepisów grożą kary finansowe.

Warto wspomnieć o innej sytuacji. Co za skandaliczne zachowanie! Mężczyzna chciał ukraść karetkę, bo nie miał czym wrócić do domu. To się nazywa prawdziwa głupota!

Zobacz także: Bardzo szczere wyznanie Katarzyny Dowbor! Fani byli poruszeni!

Fot. policja.plKomentarze