Tak teraz OSZUKUJĄ! UWAŻAJ!

Oszuści nie dają za wygraną. Ciągle działają i są aktywni! Ich najnowsza metoda to…

Chodzi o próby wyłudzania danych zwłaszcza od osób starszych. Trzeba niezwykle uważać. Sprawa jest poważna! Zwróćmy uwagę na podejrzane SMS-y, maile z odnośnikami, zbiórki czy atrakcyjne promocje. Za tam wszystkim mogą kryć się oszuści.

– Dlatego tak ważna jest edukacja, uczulanie na coraz to nowe, ale też dobrze już znane wydawałoby się metody oszustwa. Ograniczone zaufanie i stała czujność to najlepsza ochrona przed oszustwem. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do wiarygodności np. otrzymanej wiadomości SMS czy email, skontaktujmy się z zaufaną osobą, z bankiem czy policją. W ten sposób uchronimy siebie i być może innych, których spotkała podobna sytuacja – powiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Zobacz także: TVP zmienia godzinę czołowego programu! SZOK!

Pamiętajmy, że szczególnie narażeni na ataki są nasi seniorzy. Ich bardzo łatwo zmanipulować. Uświadamiajmy im, co ich może spotkać. Prewencja i edukacja są kluczowe.

– Na profilu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej na Facebooku odbyła się transmisja live pod tytułem „Bezpieczny senior – jak nie dać się oszukać”. W trakcie spotkania online eksperci poruszali tematykę najczęściej występujących zagrożeń, a także pouczali, jak się przed nimi uchronić. Zachęcamy do obejrzenia. Drodzy Seniorzy, bądźcie czujni i nie dajcie się oszukać! – podało Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Zobacz także: AWANTURA w TVP! Chodzi o Pospieszalskiego!

Fot. Pixabay

Źródło: MRiPSKomentarze