TAK ŹLE jeszcze nie było! KO drastycznie traci poparcie. Kto zyskuje?

Złe wieści dla liderów KO. Duże zmiany poparcia w sondażu!

Jeśli decyzja o wyborach parlamentarnych zapadłaby teraz, mogłoby dojść do niespodziewanych zmian. PiS jest wciąż na prowadzeniu jednak w siłę rośnie Polska 2050 Szymona Hołowni. A to powoduje duże zmiany w sondażach. Ankietowani opowiadają się za zwycięstwem Prawa i Sprawiedliwości. Stało się już nawykiem, że partia rządząca wraz z koalicjantami od 2015 r. niemal stale przoduje w sondażach. A jednak nie ma tak dużej przewagi, jaką można było niegdyś zaobserwować.

Ostanie poczynania i przedsięwzięte kroki Zjednoczonej Prawicy

spowodowały zmiany w sondażach. Mowa tutaj o protestach po orzeczeniu Trybunały Konstytucyjnego ws. aborcji oraz trudy walki z pandemią.

Szymon Hołownia i Polska 2050

Partia Szymona Hołowni zyskuje na poparciu. Nie są to gwałtowne zmian, y jednak można zaobserwować wyraźny przeskok względem ostatniego badania. Pozycja PiS jest wciąż zagrożona. Partia dokłada starań do tego, żeby utrzymać swą rangę. Wygląda na to, że nie każdy ruch sprzyja zyskaniu poparcia.

Pozostałe partie

Na dalszym miejscu znajduje się Koalicja Obywatelska. Wygląda na to, że ugrupowanie prowadzone przez Borysa Budkę musi na dłużej pogodzić się z utratą pozycji lidera opozycji w Polsce.

Kto dziś zostałby prezydentem Polski

W sondażu dla Polityki badani zostali również poproszeni o „ponowne wybory prezydenckie”. Gdyby głosowanie odbyło się w tym samym składzie kandydatów, to w pierwszej turze ponownie wygrałby prezydent Andrzej Duda – 25 proc., drugi byłby Rafał Trzaskowski – 20 proc., trzeci Szymon Hołownia – 15 proc.

Źródło: Fakt

Zdjęcie: InstagramKomentarze