TAK żyją polskie emerytki! Do wydania miesięcznie mają…

Polskie emerytki przedstawiają swoje realia dotyczące życia na emeryturze. Prawda jest przerażająca!

W Polsce żyje 6 milionów emerytów, z czego prawie 300 tysięcy z nich otrzymuje świadczenia poniżej ustawowego minimum.

 

Na facebookowej grupie pod tytułem: „my emeryci” zostały ujawnione kulisy życia na emeryturze w Polsce. Seniorzy wypowiadają się tam, jak wiążą koniec z końcem.

 

Takie m.in wypowiedzi starszych ludzi można przeczytać na portalu społecznościowym:

 

„Na nic mi nie starcza, nawet na podstawowe rzeczy. Niejeden raz musiałam zrezygnować nawet z leków. Za komuny było mi łatwiej, z czwórką dzieci dawaliśmy radę. Jednak teraz to jest tragedia. Mam co miesiąc niecałe 1000 złotych na rękę”.

„Powiem krótko. W Polsce dobry emeryt, to martwy emeryt. Byliśmy potrzebni, kiedy pracowaliśmy. Dzisiaj robi się wszystko, by się nas jak najszybciej pozbyć”.

„Emeryci to zbyteczni obywatele”, „Swoje w życiu przepracowaliśmy. Jesteśmy już tylko balastem dla państwa. Bo bierzemy, ale nic nie dajemy”.

 

Wielu emerytów boleje nad tym, że nie zawsze mają możliwość dorobienia sobie do emerytury. Nieliczni mogą sobie pozwolić na to by w wieku 77 lat jeszcze pracować. Tak jest w przypadku pani Zyty, która mając 77 lat razem z córką wciąż prowadzi własną działaność.

 

ZOBACZ TEŻ:Znamy kwotę emerytury minimalnej! Na rękę nawet…

 

Spora część osób odniosła się też krytycznie do programu „500 plus”. Pani Krystyna napisała: „A co z tymi, którzy dostają 500+ za darmo i nie pracują? Czy to jest sprawiedliwe? Skąd się biorą pieniądze na nich? A życie emeryta trzeba ukrócić, bo jest ciężarem”.

 

Opinie są bardzo zróżnicowane, jednak wiele seniorów zwraca uwagę na wciąż rosnące wyjazdy z Polski. Kraj opuszczają nie tylko mlodzi ludzie, ale niekiedy są to nawet polscy seniorzy, którzy dorabiają sobie np. w Niemczech, aby opiekować się tamtejszymi seniorami.

 

 

Źródło:onetkobieta/pixabayKomentarze