wiedźmina 3, "wiedźmina", wiedźmin, serial, netflix

Tam w Wiedźmina 3 już NIE ZAGRASZ! Kuriozalne argumenty za zakazem polskiej gry

Zamieszanie spowodowało samobójstwo dwóch nastolatków, którzy rzekomo mieli zostać do tego nakłonieni w czasie gry przez Internet. Władze Arabii Saudyjskiej zareagowały bardzo ostro i przygotowały listę 47 gier, które są „niezgodne z przepisami”, m.in. Wiedźmina 3.

 

Na jakiej zasadzie szejkowie wybierali gry? Ciężko powiedzieć, zważywszy, że np. Wiedźmin 3 nie ma nawet ryby multiplayer, umożliwiającego grę w sieci! Wydaje się więc, że samobójstwo stało się pretekstem do ograniczenia wpływu nieczystych, zachodnich  gier wideo na umysły młodych muzułmanów w Arabii Saudyjskiej. Wśród zakazanych tytułów znalazły się też Grand Theft Auto V” i „Assassin’s Creed 2”.

 

12-letni chłopiec i 13-letnia dziewczynka zabili się po tym jak wzięli udział przez Internet w zabawie w tzw. „Niebieskiego Wieloryba”. Jest to pół-legendarna zabawa internetowa w postaci 50-dniowego wyzwania. Codziennie osoby w nią zaangażowane musza wykonywać zadania zlecone przez mistrza gry.

 

Wśród zadań ma być np. samookaleczenie,  tauowanie, oglądanie horrorów, itp. Na koniec zabawy mistrz gry ma wzywać do popełnienia samobójstwa w wybrany przez niego sposób.

 

Jeśli historia samobójstwa nastolatków jest prawdziwa, to jeszcze bardziej nie widzimy związku pomiędzy nią, a grami wideo. Młodzi ludzie padli ofiarą wyrachowanych zabójców, oraz niezainteresowania bliskich, którzy nie dostrzegli, że z pociechami dzieje się coś złego. Ale przecież prościej zrzucić winę za zachodnie produkcje komputerowe.


Komentarze