Te osoby dostaną NIESPODZIANKĘ od rządu! Jest podpis PREZYDENTA!

Te osoby dostaną niespodziankę od rządu! Jest już podpis prezydenta!

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o działaczach opozycji antykomunistycznej i osobach represjonowanych z powodów politycznych.

Zobacz także: Michał Wiśniewski na ROMANTYCZNYM zdjęciu z żoną! Ale SŁODKO!

– To przejaw najlepiej rozumianej solidarności i sprawiedliwości społecznej – powiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Zostaną podniesione progi, które uprawniają do pomocy, poszerzona zostanie grupa działaczy opozycji antykomunistycznej, która otrzyma wsparcie finansowe.

– Jak to wygląda w praktyce? Przykładowo – jeżeli chodzi o pomoc pieniężną – w przypadku osoby samotnie gospodarującej występującej o przyznanie pomocy, w miejsce dotychczasowego progu dochodowego, nieprzekraczającego kwoty odpowiadającej 220 proc. najniższej emerytury, czyli kwoty 2751,94 zł, ustanowiony jest próg dochodowy nieprzekraczający kwoty odpowiadającej 290 proc. najniższej emerytury, obecnie jest to kwota 3627,55 zł – wyjaśniła minister.

Będzie też prawo do 5 dni dodatkowego urlopu wypoczynkowego. Te zmiany są bardzo korzystne dla obywateli i były przez nich wyczekiwane.

– Prawo do świadczenia wyrównawczego – przysługującego obecnie działaczom opozycji antykomunistycznej oraz osobom represjonowanym z powodów politycznych pobierającym emeryturę lub rentę inwalidzką albo rentę z tytułu niezdolności do pracy zostanie rozszerzone o działaczy opozycji antykomunistycznej, oraz osoby represjonowane z powodów politycznych, pobierające rentę rodzinną. Z uwagi na mechanizm tegorocznej waloryzacji świadczenie wyrównawcze przysługuje w kwocie stanowiącej różnicę pomiędzy kwotą 2501,76 zł a kwotą pobieranej emerytury albo renty – dodała Maląg.

Zobacz także: Poszła na KWARANTANNĘ przez pomyłkę! Ale skandal!

Fot. Pixabay

Źródło: MRiPSKomentarze