Te produkty pomogą ZACHOWAĆ ZDROWĄ TARCZYCĘ! Koniecznie zacznij jeść…

Te produkty pomogą ZACHOWAĆ ZDROWĄ TARCZYCĘ! Koniecznie zacznij jeść…

Istotne w prawidłowo funkcjonującej tarczycy jest niewątpliwie zbilansowane odżywianie oraz ruch. Przedstawiamy produkty, które mają wpływ na zdrową tarczycę.

Tarczyca reguluje metabolizm organizmu, wysyłając hormony do różnych narządów. W przypadku nieprawidłowej pracy tarczycy mogą wystąpić dwie główne choroby: nadczynność tarczycy i niedoczynność.

 

Nadczynność tarczycy to schorzenie, w którym gruczoł tarczowy wytwarza zbyt dużo hormonów. Natomiast niedoczynność to choroba, w której twoja tarczyca nie wytwarza wystarczającej ilości hormonów. Niedoczynność tarczycy jest zwykle leczona przez przyjmowanie jej hormonu w postaci tabletek.

 

Jak powinna wyglądać dieta, aby zachować zdrową tarczycę?

Jeśli przyjmujesz już hormony tarczycy, istnieje kilka grup produktów na które powinnaś zwrócić uwagę. Najlepiej jest zacząć od zastosowania schematu 5 posiłków dziennie.

W diecie powinny pojawiać się różnorodne owoce, warzywa, orzechy i produkty pełnoziarniste. Białko powinno pochodzić z chudych źródeł, takich jak chude mięso, ryby lub nasiona roślin strączkowych.

Unikaj zdecydowanie takich produktów jak: tłuste mięso, tłuste produkty mleczne, sery, smalec. Zamiast tego wybieraj tłuszcze omega-3 występujące w niektórych gatunkach ryb. Koniecznie zwiększ ilość błonnika w diecie, który poprawia perystaltykę jelit i zapobiega zaparciom.

 

 

ZOBACZ TEŻ:Wyszły na JAW INTYMNE spotkania księżnej Meghan! Jej kochankiem był…

 

Pamiętaj, że głównymi źródłami jodu w diecie są: sól jodowana, ryby morskie, pieczywo ciemne, jaja, soja, fasola. W każdej diecie powinny pojawiać się różnorodne owoce, warzywa, orzechy i produkty pełnoziarniste.

 

Źródło:radiozetzdrowie/pixabayKomentarze