TEGO JESZCZE NIE BYŁO Zobacz NAJDŁUŻSZY wieżowiec świata!

Big Bend – tak będzie się nazywał najdłuższy wieżowiec świata, który już wkrótce miałby powstać w Nowym Jorku. Długość budowli zaprojektowanej przez greckiego architekta miałaby wynieść 1219 metrów.

Zgodnie z projektem, Big Bend miałby zostać wybudowany między wieżą One57 – ósmym najwyższym budynkiem w Nowym Jorku – a VIA 57 West, projektem który ma być ukończony w przyszłym roku.

Big Bend oznacza w wolnym tłumaczeniu „wielkie zgięcie”. Budynek ma się składać z dwóch wież, które byłyby połączone półkolistym łącznikiem. W sumie konstrukcja miałaby 1219 metrów długości. Swoich kształtem budowla przypomina odwróconą literę „u”. Jak wskazuje architekt, byłby to najdłuższy wieżowiec świata. Wysokość Big Bend miałaby wynieść około 600 metrów. Oznacza to, że jednocześnie wyjątkowy projekt trafiłby na czwarte miejsce w zestawieniu najwyższych budowli na świecie.

Nie ma jeszcze wprawdzie szczegółowych danych dotyczących konstrukcji, ale jak pisze „Telegraph”, w budynku ma znaleźć się winda, która porusza się zarówno w pionie jak i poziomie.

Komentarze