Tego jeszcze nie było! Jurek Owsiak pisze list do Kaczyńskiego, aby …

Tego jeszcze nie było! Jurek Owsiak pisze list do Kaczyńskiego, aby …

Jurek Owsiak swoje pięć minut przeżywa nie tylko w pierwszych dniach stycznia, kiedy jest finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Znany filantrop i aktywista społeczny na rzecz pomocy dzieciom od paru dni nie schodzi z ust opinii publicznej.

 

A wszystko to, kiedy po pokazaniu środkowego palca przez Joanna Lichocką Jurek Owsiak ostro zareagował na swoim profilu w mediach społecznościowych. Kiedy Sejm debatował nad przyznaniem dwóch miliardów rekompensaty na rzecz Telewizji Polskiej posłanka Prawa i Sprawiedliwości pokazała członkom opozycji środkowy palec.

 

Z tego co udało się nam ustalić, Lichocka ma zakaz pokazywania się w mediach oraz ma się nie udzielać w trakcie prowadzenia kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy.

 

Zachowanie posłanki Lichockiej nie pozostało obojętne dla Jurka Owsiaka. Postanowił on napisać specjalny list do posłanki oraz ten sam list wysłać również do Jarosława Kaczyńskiego, prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Z tego co obiecał również wyśle list do marszałka Sejmu Elżbiety Witek. Oto jego treść:

 

Pani Poseł,

Nazywam się Jerzy Owsiak. Jestem prezesem zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W związku z Pani zachowaniem w czasie debaty na temat przyznania TVP rekompensaty w wysokości 1 950 000 000 zł informuję, iż poczułem się osobiście obrażony pokazanym przez Panią obscenicznym gestem „f**k off”.

Pokazała Pani tym samym pogardę dla obywateli, w tym dla mnie – człowieka, który płaci podatki i z których to podatków utrzymywany jest polski parlament, a tym samym Pani dieta poselska.

Żądam od Pani, by w trakcie posiedzenia Sejmu z mównicy sejmowej przeprosiła Pani wszystkich posłów, a także wszystkich Polaków, za swoje obsceniczne zachowanie, po czym – by złożyła Pani swój mandat poselski i zrezygnowała z pełnienia zaszczytnej funkcji posła na Sejm RP.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, według badań opinii społecznej wcześniej realizowanych przez CBOS, a ostatnio przez firmę badawczo-analityczną IQS, jest od wielu lat organizacją o najwyższym zaufaniu społecznym spośród wszystkich instytucji życia publicznego w Polsce. W badaniach realizowanych w styczniu 2020 roku, zaufanie do Orkiestry zadeklarowało 87% Polaków.

Wynik ten upoważnia mnie, abym wystąpił z powyższym żądaniem. Pani zachowanie w sposób oczywisty dyskredytuje funkcję posła RP. W Polskim Sejmie takie zdarzenia nie mają prawa mieć miejsca. Niestety zdarzają się, co więcej – ma to miejsce coraz częściej i nie jest Pani jedyną osobą, która przekroczyła wszelkie granice przyzwoitości. Jest Pani jednak osobą, która w moim odczuciu przelała czarę goryczy.

Jerzy Owsiak

 

 

ZOBACZ: Kinga Rusin odpowiada TVP: „Kłamliwe kreatury!”

 

Źródło: Facebook/JerzyOwsiakKomentarze