Ten lek ZABIJA?! Badania wykazały…

Ten lek ZABIJA?! Badania wykazały…

To może Was zaskoczyć. Pewnie wielu z Was kiedykolwiek używało tego leku. Badania wykazały jednak, że jest on bardzo niezdrowy. O który dokładnie lek chodzi? Na pewno będziecie w szoku!

Chyba każdy z nas stosował kiedykolwiek jakieś leki. Choroby dopadają człowieka zawsze i niezależnie od wieku. Pewnie nie wiedzieliście jednak, że ten lek nie działa do końca tak jak sobie to wyobrażamy i tego byśmy chcieli.

 

Mowa tutaj o Paracetamolu, który jest lekiem zarówno przeciwbólowym jak i przeciwgorączkowym. Pewnie jednak nie zdawaliście sobie sprawę, że ten lek bardzo źle działa na naszą psychikę.

 

Naukowcy z Kanady postanowili zrobić badanie na 3 tysiącach ludzi. Po zrealizowanym badaniu badacze wyciągnęli następujące wnioski, Osoby zażywające Paracetamol są mniej otwarte na świat, nie czują się bezpieczne oraz mają mniejsze zaufanie do innych.

 

Później podano ludziom dawkę zwiększoną. Co się okazało? Ludzie mieli mniejsze zaufanie do innych, a także trudno im było samemu podjąć jakąkolwiek decyzję.

 

Jak widać nic nie jest do końca bezpieczne. Zawsze są jakieś skutki nadmiernego połykania danego leku. Dlatego badacze przestrzegają ludzi, aby uważali na ten lek. Dodają także jak ważne jest by nie używać go zbyt często i nie naużywać.

 

Jaka jest Wasza opinia na ten temat? Zdawaliście sobie z tego sprawę?

 

Źródło: alaluna.pl

 Komentarze