Ten OBRZYDLIWY NAWYK TO ZMORA POLAKÓW! Zobacz, jak się z nim uporać!

Ten OBRZYDLIWY NAWYK TO ZMORA POLAKÓW! Zobacz, jak się z nim uporać! W tym artykule przyjrzymy się bliżej problematyce obgryzania paznokci. 

TEN OBRZYDLIWY NAWYK TO ZMORA, Z KTÓRĄ ZMAGA SIĘ WIELU Z NAS!

Wady zgryzu, zapalenie jamy ustnej, zakażenie dróg pokarmowych − oto poważne konsekwencje obgryzania paznokci. Wielu Polaków nie potrafi poradzić sobie z tym problemem, mimo wielu przestróg i przykrych konsekwencji zdrowotnych. Przyczyną obgryzania paznokci i skórek może być: nadmierny stres, drażliwość, stany lękowe, a także nagły spadek samooceny. 

 

 

Jak poradzić sobie z tym wstydliwym problemem? 

Zainwestuj w paznokcie hybrydowe

Jeśli jesteś kobietą, koniecznie wybierz się do kosmetyczki, manicurzystki, która położy na płytkę paznokci specjalną warstwę hybrydową, lub tytanową. Szybko zauważysz korzyści płynące z posiadania nowych, sztucznych paznokci! Po pierwsze będą wyglądały bardziej estetycznie, po drugie- obgryzanie skórek i naturalnych paznokci stanie się po prostu niemożliwe. 

 

 

Zainwestuj w specjalistyczne preparaty i lakiery. 

To jedna z najskuteczniejszych metod, dzięki której przestaniesz obgryzać paznokcie. Nieprzyjemny, cierpki smak lakierów i preparatów szybko wybije ci z głowy twój nałóg. Ceny takich preparatów zwykle wahają się między 8 a 25 zł.

 

 

Wybierz się na spacer, idź pobiegać! 

Zamiast bezczynnie siedzieć przed telewizorem, rusz się i idź pobiegać. Dzięki aktywności fizycznej zyskasz nie tylko wspaniałą formę, ale również możesz pozbyć się obrzydliwego nawyku – obgryzania paznokci!

 

Zobacz też: Uczestniczka The Voice Kids to wnuczka LEGENDY POLSKIEJ MUZYKI!

Zdjęcie: Pixabay

 Komentarze