Ten POPULARNY GEST przejdzie do HISTORII! Na pewno masz z nim do czynienia!

Naukowcy biją na alarm, że wkrótce ten gest przejdzie do historii.

Jest on bardzo popularny i stosując go wyrażamy swoją aprobatę, uznanie czy zwyczajne zawarcie znajomości. Klasyczny uścisk dłoni odgrywa ważną rolę w zachodniej kulturze. Niestety jest on bardzo niehigienicznym zwyczajem.

 

Według naukowców ludzkie dłonie to najłatwiejsza droga do przenoszenia drobnoustrojów i patogenów.Ze względu na specyficzną strukturę naszych dłoni, wszelkie patogeny (bakterie, jaja pasożytów itp.) idealnie do nich przylegają.

Oczywiście na dłoniach znajduje się także flora bakteryjna, która przyczynia się do ochrony zdrowia, jednak większość bakterii może powodować choroby. Dłonie przyczyniają się do około 80 proc. wszelkich infekcji na jakie zapadamy.

Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu w Colorado wykazują, że na ludzkich dłoniach przebywa średnio 3200 bakterii ze 150 odmiennych gatunków.

 

ZOBACZ TEŻ:WARZYWO, które zwalcza bakterie i wirusy w MGNIENIU OKA! Czy masz je w swoim domu?

 

Prawidłowe mycie dłoni powinno opierać się na umyciu ich ciepłą wodą z mydłem przez co najmniej 4 minuty. Badania wykazały, że mycie dłoni, a następnie wycieranie ich ręcznikiem papierowym zmniejsza liczbę bytujących na dłoniach bakterii zaledwie o 24 do 77 procent, dlatego tak ważne jest mycie rak po każdej styczności z bakteriami.

 

Źródło:zdrowepasje/pixabayKomentarze