Ten prosty test powie, czy jesteś PSYCHOPATĄ! Sprawdź!

Podobno nawet 3% populacji wykazuje cechy psychopatyczne. Bardzo trudno odróżnić psychopatę od zwykłego człowieka: na co dzień wygląda normalnie, może mieć rodzinę, pracę i zachowywać się jak każdy. Ale są pewne sytuacje, w których mroczne cechy wychodzą na wierzch. Ten prosty test pomaga je uwidocznić – sprawdź czy jesteś psychopatą! 

W 1965 roku filozof Philippa Foot zaproponowała prosty test etyczny, który mógłby pomóc w wykrywaniu symptomów zaburzeń psychopatycznych. Jest naprawdę prosty, ale zdaniem wielu specjalistów faktycznie może ujawniać osoby zdradzające cechy psychopatyczne. Co oczywiście nie oznacza automatycznie, że każdy z nich jest psychopatą!

 

ZOBACZ TEŻ: Usiadła na synku i go udusiła. Wstrząsające wyniki sekcji zwłok i zarzuty dla 38-latki z Lublina!

 

Psychopatę od zwykłego człowieka czasem odróżnia tylko brak empatii i ograniczone zasady moralne. Według Filippy Foot jej prosty test pomaga dostrzec osoby o zaburzonej moralności. Jest on bardzo prosty i każdy może przeprowadzić go w domu. Oto on:

 

 

„Wagonik kolejki wyrwał się spod kontroli i pędzi w dół po torach. Na jego drodze znajduje się pięciu ludzi przywiązanych do torów przez szalonego filozofa. Ale możesz przestawić zwrotnicę i w ten sposób skierować wagonik na drugi tor, do którego przywiązany jest jeden człowiek. Co zrobisz?”

 

Nad odpowiedzią nie zastanawiaj się zbyt długo! 

 

test

 

 

Według Filippy Foot tylko człowiek, który stwierdza, że nic nie jest w stanie zrobić w tej sytuacji jest człowiekiem w pełni normalnym i o niezaburzonej moralności.

 

DLACZEGO? 

 

Człowiek, który w takiej sytuacji jest skłonny dokonać wyboru, stawia się w roli sędziego i de facto wydaje wyrok na innych ludzi. Jest skłonny wziąć udział w strasznym wydarzeniu i wybrać kto umrze, a kto nie. To może oznaczać, że przejawia skłonności psychopatyczne.

 

Pamiętajcie jednak, że to tylko prosty, internetowy test, a nie diagnoza! Jeśli jednak coś Was niepokoiło w swoim zachowaniu, a ten test to wzmógł – lepiej skonsultujcie się ze specjalistą.Komentarze