Ten prosty TRIK sprawia, że będzie ci łatwiej ODDYCHAĆ w MASECZCE!

Chodzenie w maseczce ogranicza swobodny oddech i prowadzi do szybszego męczenia się podczas codziennych czynności. Ekspert wyjaśnia co powinniśmy zrobić, żeby ułatwić sobie to współczesne funkcjonowanie.

Okazuje się, że aby łatwiej było oddychać nam w maseczce, wystarczy drobna zmiana, którą możesz zastosować od zaraz.

 

W rozmowie z „Polsat News” dr Elżbieta Dudzińska z przychodni Strefa Pacjenta w Warszawie udzieliła kilku cennych rad.

 

Po pierwsze, powinniśmy oddychać spokojnie i za pomocą przepony, czyli nie tak, jak większość z nas oddycha na co dzień. Tym, co jest w tym wszystkim najważniejsze, jest jednak to, żebyśmy oddychali przez nos.

 

„Wydech przez nos chroni nas częściowo przed koronawirusem, czyli wzmacnia ten filtr, jakim jest maseczka. A przede wszystkim poprawia kondycję płuc, poprawia pobór tlenu, uruchamia przeponę i, co jest bardzo ważne, pogłębia odpowiedź relaksacyjną organizmu, czyli buforuje nieco ten stres, którego wszyscy doświadczamy z racji istniejącej sytuacji.” – powiedziała w rozmowie z Polsat News ekspertka.

 

ZOBACZ TEŻ:Przez koronawirusa ten popularny PRODUKT może stać się dla nas LUKSUSEM! Chodzi o…

 

„W trakcie oddychania przez nos – poza ociepleniem i nawilżeniem, w nosie dochodzi do pewnego rodzaju procesu odkażania. Wszystko dzięki tlenkowi azotu, który oczyszcza powietrze, uruchamia naczynia krwionośne i uruchamia przeponę. Jak podkreśliła ekspertka wirus wpływa na redukcję czynnika powierzchniowego, a tlenek azotu – który jest produkowany tylko w nosie – zwiększa produkcję tego czynnika”.

– Dr Elżbieta Dudzińska.

 

ZOBACZ TEŻ:Jak przetrwać kwarantannę i nie rozstać się? Oto 6 wskazówek dla PAR!

 

Źródło:radiozetzdrowie/pixabayKomentarze