Ten śliczny owczarek niemiecki SIĘ NIE STARZEJE! W tej chwili ma już … LATA!

Ranger to wyjątkowy owczarek niemiecki, który skradł serca Internautów. Na pierwszy rzut oka wygląda jakby był jeszcze szczeniaczkiem. Okazuje się, że nietypowy wygląd czworonoga to wina niektórych chorób. Można powiedzieć, że Ranger się nie starzeje. Z czego wynika ta sytuacja? 

Ranger ma już dwa lata i jest dotknięty karłowatością, co u tej rasy psów jest niezwykle rzadką przypadłością. Wygląda uroczo, ale jego przeszłość nie była zbyt kolorowa. Czworonóg ma za sobą wiele problemów zdrowotnych.

Ranger jest owczarkiem niemieckim, który mieszka ze swoimi ukochanymi właścicielami w Arizonie. Gdy jego opiekunowie odbierali go z hodowli, zauważyli, że jest nieco mniejszych rozmiarów. To nie było problemem. Problemy rozpoczęły się, gdy u pieska zdiagnozowano obecność pasożyta – kokcydii. Niedługo później pojawiły się kolejne choroby. 

“Okazało się, że zaraził się ogoniastkiem jelitowym. W tym samym czasie zauważyliśmy, że ma infekcję na szyi. Udało się ją powstrzymać, a parę miesięcy później pozbyliśmy się giardozy [choroby pasożytniczej jelita cienkiego – przyp.red]” – mówili właściciele owczarka w rozmowie z mediami. 

W późniejszym czasie opiekunów zaniepokoił wzrost Rangera. Piesek całkowicie przestał rosnąć. Weterynarze zdiagnozowali u niego karłowatość przysadkową. Niedobór wzrostu spowodowały infekcje i pasożyty.

Właściciele Rangera zdają sobie sprawę, że jest on psem chorowitym, z obniżoną odpornością. To jednak wywołuje u nich chęć jeszcze większej opieki nad czworonogiem. 

Zajrzyjcie na profil Rangera na Instagramie @ ranger_thegshepherd.

Owczarek niemiecki jest ulubieńcem Internautów. Śledzi go już ponad 80 tys. użytkowników!

Zdjęcia: @ ranger_thegshepherd.

Zobacz również:Pies rozpoznał RAKA i uratował swoją właścicielkę! Nieprawdopodobny przypadek w USA!Komentarze