Ten ssak się NIE poci! Jeśli znasz odpowiedź mógłbyś wygrać milion złotych!

Milionerzy to polski teleturniej emitowany na antenie stacji TVN od 3 września 1999 do 26 stycznia 2003, od 19 stycznia 2008 do 19 grudnia 2010 oraz ponownie od 9 lutego 2017 roku.

 

Teleturniej prowadzony jest dziennikarza Huberta Urbańskiego. Jego format oparty jest na brytyjskim programie  Who Wants to Be a Millionaire?, emitowanym na antenie ITV. Główną nagrodą do wygrania jest milion złotych. Na przestrzeni lat udało się ją zdobyć trzykrotnie: panu Krzysztofowi Wójcikowi, pani Marii Romanek, a także pani Katarzynie Kant-Wysockiej. Program gromadzi przed telewizorami sporą rzeszę widzów.  Średnia oglądalność programu wynosi około 2,58 mln fanów teleturnieju.

 

 

 

W ostatnim odcinku prowadzący, Hubert Urbański, zadał uczestnikowi bardzo podchwytliwe pytanie, które dotyczyło zwierząt. Który ssak się nie poci? Sprawdźcie, czy mężczyźnie udało się udzielić prawidłowej odpowiedzi. 

 

 

 

Uczestnik wczorajszego odcinka musiał zmierzyć się z pytaniem, na kwotę miliona złotych. Czy udało mu się wygrać? 

 

Zobacz też: Ciążowe zachcianki Małgorzaty Rozenek! Najbardziej pragnęła…

 

Który ssak się nie poci?

 

Mężczyzna, który brał udział w programie, miał do wyboru miał cztery warianty odpowiedzi, które przedstawiały się następująco:

  • A. owca
  • B. koń
  • C. człowiek
  • D. królik
Uczestnikowi nic nie przychodziło do głowy, dlatego zdecydował się skorzystać z koła ratunkowego- telefonu do przyjaciela. Bliska osoba przyznała, że nie zna prawidłowej odpowiedzi na to pytanie. 
Gdyby uczestnik zaznaczył nieprawidłową odpowiedź, straciłby pół miliona, a na jego koncie zostałaby suma gwarantowana… 40 tysięcy złotych. Nie chcąc ryzykować, mężczyzna zrezygnował z dalszej gry. 
Z pewnością zastanawiacie się teraz, która z odpowiedzi była dobra? To odpowiedź D – Królik. Jako jedyny z wymienionych ssaków nie posiada gruczołów potowych. Ciepło do otoczenia oddają za sprawą błon śluzowych w drogach oddechowych. Gdy jest ciepło, króliki sapią. 
Zdjęcie: Youtube


Komentarze