Tłumy na spotkaniu autorskim ks. Marka Chrzanowskiego w Warszawie!

Ks. Marek Chrzanowski to ceniony i znany rekolekcjonista i kaznodzieja. W swoich konferencjach zawsze podkreśla znaczenie miłości w życiu każdego człowieka. Wydał takie książki jak: „Śniła mi się miłość” oraz „Spotkaliśmy się za wcześnie”.

 

Na jego ostatnie spotkanie autorskie przybyły tłumy! A wśród nich znakomita aktorka Małgorzata Kożuchowska oraz pani poseł Prawa i Sprawiedliwości Dominika Chorosińska.

 

Ks. Marek Chrzanowski upodobał sobie temat miłości w swoich wystąpieniach. Zapytany o to dlaczego tak często pisze na temat miłości, duchowny od razu odpowiada: ” Może dlatego, że jeżeli nie o miłości to o czym? Co jest ważniejsze od miłości? Jeśli Bóg jest miłością, to trzeba pisać o miłości tak, by ludzie trafili do Boga. Nie przeczę, że dla księdza pisanie o miłości między kobietą a mężczyzną nie jest łatwe, jest to trudne wyzwanie, ale ja jestem człowiekiem, który lubi trudne wyzwania. Może dlatego o tym piszę”

 

W trakcie spotkania na warszawskim Żoliborzu ks. Marek Chrzanowski mówił: „Miłość jako dar Boży przede wszystkim, jest również ogromną tajemnicą, i tak naprawdę miłość jest trudnym wyzwaniem, nie ma łatwej miłości i im jest ona trudniejsza, im wymaga od nas trudniejszych wyborów, tym jest dojrzalsza i bardziej trwała. Nieraz trzeba przejść przez życie pod górę i pod wiatr, po cierniach, żeby obronić miłość, żeby jej nie porozmieniać na drobne”.

 

 

Komentarze