TO bardzo NIEBEZPIECZNY olej! UWAŻAJ!

Uważaj na niebezpieczny olej! Sprawa jest poważna! O co chodzi? Co się stało? Czy mamy się czego obawiać? Okazuje się, że…

Badania Państwowej Inspekcji Sanitarnej wykazały przekroczenie dopuszczalnego poziomu kwasu erukowego w oleju! Wydano już oficjalny komunikat w tej sprawie.

– W ocenie ryzyka eksperci Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny poinformowali, że analizując narażenie konsumentów na oznaczony poziom zanieczyszczenia produkt należy uznać za niebezpieczny dla zdrowia konsumentów – podał Główny Inspektorat Sanitarny.

Zobacz także: Restauracje a COVID-19. Kiedy wreszcie pójdziemy zjeść na mieście?

Chodzi o olej z nasion gorczycy, tłoczony na zimno w butelkach 250 ml. Jego producentem jest FSF OLEJ Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przemysłowej 15 w Katowicach.

Numer partii – MUMD28052

Data minimalnej trwałości – 02.10.2021

Kraj pochodzenia – Węgry

Fot. GIS

Firma FSF OLEJ Sp. z o.o. wycofuje produkt z rynku. Państwowa Inspekcja Sanitarna nadzoruje te działania.

Nie spożywajmy tego produktu. Jest niebezpieczny! Sprawa jest poważna. Właściwie każdy z nas używa oleju. Często wybieramy ten lepszej jakości.

Aby uniknąć problemów, obserwujmy na bieżąco komunikaty Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Niestety, żywność coraz częściej jest szkodliwa dla naszego zdrowia, a producenci nie przestrzegają norm. Na szczęście produkty są na bieżąco badane. Inspektorzy szybko wyłapują nieprawidłowości.

Zobacz także: TA grupa TEŻ zostanie zaszczepiona! Jest decyzja!

Fot. Pixabay

Źródło: GISKomentarze