To dziecko wygląda przy swoich rodzicach jak starzec! Nie uwierzysz ile ma lat

Na świecie jest wiele bardzo rzadkich, genetycznych chorób, których przebieg i objawy są zgoła zaskakujące.  Jedną z nich z pewnością jest Zespół Ehlersa-Danlosa (EDS), na który cierpi Ernar Alibiekow z Astany w Kazachstanie. Mały chłopiec wygląda jak starzec. 

Ernar ma zaledwie sześć lat, ale rysy jego twarzy przypominają osobę w zaawansowanym wieku. Wszystko za sprawą schorzenia, które sprawia, że jego skóra i stawy są zbyt elastyczne. Posiadają dużo kolagenu, a to z kolei sprawia, że skóra wiotczeje i układa się w zmarszczki. Sześciolatek wygląda więc jak starzec!

 

ZOBACZ: Miesiąc urodzenia określa jaki jest twój seks! Sprawdź, kto jest dla ciebie idealną drugą połówką w sypialni

 

Stan ten był na tyle poważny, że obwiśnięte powieki zaczęły przeszkadzać mu w widzeniu. Wtedy sprawę postanowiła nagłośnić jego mama, która poprzez konto na Instagramie rozpoczęła zbiórkę na operację dla syna.

 

Szybko udało się zabrać sumę niezbędną do przeprowadzenia operacji korekcji powiek. Jest to jednak dopiero początek zabiegów, które powinien przejść maluch. Rodzina cały czas stara się zbierać środki na dalsze operacje, oraz ma nadzieję, że za jakiś czas pojawią się leki umożliwiające zahamowanie choroby.

 

wprost.pl/ foto: instagram

 Komentarze