To jest NOWA MINISTER sportu! Pamiętacie ją?

Danuta Dmowska

Wreszcie poznaliśmy osobę, która obejmie tekę ministra sportu. Ale chyba nikt nie się nie spodziewał takiej nominacji. Nowa minister sportu to…

 

Danuta Dmowska-Andrzejuk to nowa pani minister sportu, a także mistrzyni świata i Europy, szpadzistka. W 2005 roku zdobyła złoto w Lipsku na mistrzostwach świata, a w 2010 roku, również tam, zdobyła złoty medal na mistrzostwach Europy. A dziś prezydent Andrzej Duda powołał ją na urząd ministra sportu. Danuta Dmowska-Andrzejuk zastąpi na tym miejscu Witolda Bańkę.

 

Prezydent Andrzej Duda powiedział: „Pani minister jest osobą młodą, komunikatywną. Nie mam wątpliwości, że stworzy świetny zespół i będzie opiekować się tym sportem profesjonalnym jak i amatorskim. Jestem przekonany, że nowe, młode spojrzenie na sport pani minister będzie doskonale realizowane. Wszyscy liczymy na powodzenie misji. Trzymamy kciuki”.

 

Głowa państwa zwrócił uwagę również na fakt, iż Dmowska-Andrzejuk jest przygotowana do pełnienia tej odpowiedzialnej funkcji. Powiedział: „Cieszę się, że na to ważne stanowisko w polskim rządzie wybrał i wskazał osobę tak doskonale nadającą się do pełnienia tej funkcji. Pani Danuta Dmowska-Andrzejuk jest doskonałym sportowcem. Na najwyższym światowym poziomie osiągnęła wiele sukcesów. Zna sport profesjonalny od podstaw, zarówno od strony zawodniczej, trenerskiej jak i organizacyjnej”

 

ZOBACZ TEŻ: Powstaje film o PEDOFILACH wśród polskich ELIT! „Będzie dym!”

 

Wiadomo, że propozycję kierowania resortem sportu odrzuciły Otylia Jędrzejczak oraz Monika Pyrek. Danuta Dmowska-Andrzejuk zakończyła poszukiwania Morawieckiego i zgodziła się na objęcie tej funkcji. Nowa minister sportu ma 37 lat, jest żołnierzem 3 Batalionu Zabezpieczenia Dowództwa Wojsk Lądowych. Ma męża Roberta, wicemistrza olimpskiego w szermierce oraz dwójkę dzieci.

 

Źródło: Wirtualna Polska

Komentarze