To jest NOWA MINISTER sportu! Pamiętacie ją?

Wreszcie poznaliśmy osobę, która obejmie tekę ministra sportu. Ale chyba nikt nie się nie spodziewał takiej nominacji. Nowa minister sportu to…

 

Danuta Dmowska-Andrzejuk to nowa pani minister sportu, a także mistrzyni świata i Europy, szpadzistka. W 2005 roku zdobyła złoto w Lipsku na mistrzostwach świata, a w 2010 roku, również tam, zdobyła złoty medal na mistrzostwach Europy. A dziś prezydent Andrzej Duda powołał ją na urząd ministra sportu. Danuta Dmowska-Andrzejuk zastąpi na tym miejscu Witolda Bańkę.

 

Prezydent Andrzej Duda powiedział: „Pani minister jest osobą młodą, komunikatywną. Nie mam wątpliwości, że stworzy świetny zespół i będzie opiekować się tym sportem profesjonalnym jak i amatorskim. Jestem przekonany, że nowe, młode spojrzenie na sport pani minister będzie doskonale realizowane. Wszyscy liczymy na powodzenie misji. Trzymamy kciuki”.

 

Głowa państwa zwrócił uwagę również na fakt, iż Dmowska-Andrzejuk jest przygotowana do pełnienia tej odpowiedzialnej funkcji. Powiedział: „Cieszę się, że na to ważne stanowisko w polskim rządzie wybrał i wskazał osobę tak doskonale nadającą się do pełnienia tej funkcji. Pani Danuta Dmowska-Andrzejuk jest doskonałym sportowcem. Na najwyższym światowym poziomie osiągnęła wiele sukcesów. Zna sport profesjonalny od podstaw, zarówno od strony zawodniczej, trenerskiej jak i organizacyjnej”

 

ZOBACZ TEŻ: Powstaje film o PEDOFILACH wśród polskich ELIT! „Będzie dym!”

 

Wiadomo, że propozycję kierowania resortem sportu odrzuciły Otylia Jędrzejczak oraz Monika Pyrek. Danuta Dmowska-Andrzejuk zakończyła poszukiwania Morawieckiego i zgodziła się na objęcie tej funkcji. Nowa minister sportu ma 37 lat, jest żołnierzem 3 Batalionu Zabezpieczenia Dowództwa Wojsk Lądowych. Ma męża Roberta, wicemistrza olimpskiego w szermierce oraz dwójkę dzieci.

 

Źródło: Wirtualna PolskaKomentarze