To już CZARNA SERIA zgonów! Nie żyje KOLEJNY aktor „Świata według Kiepskich”! Niestety, to..

W wieku 90 lat zmarł Ferdynand Matysik, aktor znany z filmów „Sami swoi”, „Kogel-mogel” czy seriali takich, jak „Pierwsza miłość” i „Świat według Kiepskich”.

Ferdynand Matysik był aktorem teatralnym, telewizyjnym i filmowym. Pogrzeb aktora odbędzie się 4 maja w kościele św. Wawrzyńca we Wrocławiu. O jego śmierci poinformował na swojej stronie internetowej Teatr Polski we Wrocławiu:

Z ogromnym żalem żegnamy Ferdynanda Matysika – wybitnego aktora filmowego i teatralnego, członka zespołu artystycznego Teatru Polskiego we Wrocławiu w latach 1964-2007. Na zawsze pozostanie w naszych sercach. Rodzinie i bliskim składamy głębokie wyrazy współczucia

Matysik w roku 1954 ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. Na początku występował w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku i Teatrze Ludowym w Krakowie. W kolejnych latach, aż do aktorskiej emerytury grał w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Aktor został odznaczony Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” oraz Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

 

Źródło: plotek.pl

Zdjęcie: PixabayKomentarze