To już koniec Grzegorza Schetyny? „… jest symbolem sukcesu”

Szokująca decyzja szefa Platformy Obywatelskiej. Wszyscy pytają czy to już koniec Grzegorza Schetyny ?! Okazało się, że w wyborach…

 

Platforma Obywatelska ma problem już nie od dziś. Przez cztery lata bycia w opozycji do Prawa i Sprawiedliwości nie wiele robiła, by przekonać obywateli do głosowania na siebie. Były protesty, blokowanie mównicy, pucze, „nie pucz kiedy odjadę”. A teraz wszystko wskazuje na to, że to już ewidentny koniec Grzegorza Schetyny!

 

Grzegorz Schetyna na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej był łaskaw przekazać, że nie będzie kandydował w wyborach na szefa Platformy Obywatelskiej. „Po czterech latach pracy zostawiał PO przychodzi czas na nowe wyzwania, nowy rozdział” – mówił. Dodatkowo wyraził wsparcie dla Tomasza Siemoniaka, który ubiega się o funkcję szefa PO.

 

Schetyna powiedział, że jego największym sukcesem były wybory parlamentarne z jesieni, kiedy udało się powstrzymać Senat PiSowi. „Tomasz Grodzki jest symbolem sukcesu” – mówił. Uważał, że wszystko co mógł zrobić, to zrobił. Za jego szefostwa PO przegrało wybory samorządowe, europarlamentarne i do polskiego Sejmu.

 

Na następcę Schetyny szykują się Borys Budka, Tomasz Siemoniak, Bogdan Zdrojewski, Bartosz Arłukowicz oraz Anna Mucha. To wokalistka znana z piosenki „Nie pucz kiedy odjadę” na festiwalu w polskim Sejmie.

 

ZOBACZ TEŻ: Stało się! Unia Europejska ostatecznie WYCOFAŁA papierosy…

 

Jak zareagowali na to internauci? Pisali: „Doczekałem się. Panie Schetyna…Panu już dziękujemy”, „Pokazał klasę i honor. Nie wszyscy to potrafią”, „Teraz czas rozwiązać to paskudztwo”, „Dla mnie to ta cała POstkomuna mogłaby rozwiązać się”, „W sumie szkoda lubilem goscia taki niezbyt rozgarniety no i w sumie byl gwarantem ze poki on rzadzi żadnych wyborow z pewnoscia nie wygrają.”

 

Źródło: wp.pl

*Cytaty komentarzy podano w oryginalnym brzmieniu

 

 Komentarze