To już „RZEŹ”. Rekordowa liczba ofiar śmiertelnych KORONAWIRUSA w ciągu JEDNEJ doby!

rekordowa

W ciągu ostatnich dni docierają do nas wyjątkowo przykre wiadomości dotyczące epidemii koronawirusa. Padła rekordowa liczba ofiar śmiertelnych SARS-CoV-2 w ciągu jednej doby.

We Włoszech sytuacja w związku z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 pogarsza się praktycznie z dnia na dzień. Tylko wczoraj odnotowano 6 557 nowych przypadków zachorowań. Liczba osób zakażonych wynosi aktualnie 53,578. Ostatnia doba okazała się być dla Włochów najtragiczniejsza. Liczba ofiar jest rekordowa. Zmarły 793 osoby.

 

Włochy są drugim na świecie krajem z największą liczbą zakażonych i pierwszym z największą liczbą ofiar. Sytuacja w Italii jest naprawdę tragiczna. Włosi już kolejny tydzień uwięzieni są w swoich domach. Szpitale niemalże pękają w szwach. Bezradni lekarze stają przed nieludzkimi decyzjami o tym kogo ratować a kogo nie. Osoby starsze mają najmniejsze szanse na uzyskanie specjalistycznej pomocy.

 

Niestety, ogromna liczba zachorowań to też przede wszystkim efekt nieprzestrzegania kwarantanny przez Włochów. Lekarze z włoskich szpitali apelują do mieszkańców innych państw Europejskich o rozwagę i pozostanie w domach. Wszystko po to aby nie doprowadzić to tak ogromnej tragedii jaka dzieje się aktualnie w Italii. Wczoraj we wszystkich stacjach włoskiego radio zabrzmiał hymn państwowy. Stało się to pierwszy raz w historii.

 

Ogromna liczba zachorowań i zgonów wywołała kolejny problem. Czasowo zakazane zostały jakiekolwiek uroczystości kościelne, nawet pogrzeby. Ciała ofiar nie mieszczą się w kostnicach. Zaczęto więc składować je w kościołach.

 

 

ZOBACZ TAKŻE: DODATKOWE 1200 ZŁOTYCH dla 50 tysięcy kobiet! Musisz spełnić tylko jeden warunek.

 

 

źródło: tvn24, worldometer

fot. twitter

 

 Komentarze