To już zatwierdzone! Oficjalnym kandydatem Konfederacji na prezydenta jest …

Właśnie zakończyły się prawybory w Konfederacji, które wyłoniły kandydata tej partii na urząd Prezydenta PR. Od tej pory może już prowadzić oficjalnie kampanię prezydenta!

 

Wczorajszy zjazd Konfederacji w Warszawie przypieczętował to, o czym od dawna w mediach się spekulowało. Oficjalnym kandydatem tej partii na urząd Prezydenta został Krzysztof Bosak! 37-letni poseł i prezes Ruchu Narodowego w maju zmierzy się z Andrzejem Dudą, Małgorzatą Kidawą-Błońską, Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, Szymonem Hołownią, Robertem Biedroniem. Prawdopodobnie ma wystartować również dziennikarz i były korespondent z USA Mariusz Max Kolonko.

 

Krzysztof Bosak od samego początku był faworytem tej partii na fotel Prezydenta RP. Dał się poznać we wcześniejszych debatach jako spokojny, zrównoważony, merytoryczny polityk. Według publicystów i politologów to on wygrał ostatnią debatę telewizyjną przed jesiennymi wyborami do polskiego parlamentu.

 

Poseł Bosak po wygranej powiedział:

W pierwszej kolejności chcę podziękować naszym wyborcom i sympatykom, bo bez was nie byłoby tak wielkiego sukcesu Konfederacji. To był dla mnie zaszczyt konkurować z takimi kandydatami w tych prawyborach. Jesteśmy jedną drużyną.

 

Jak wyznaje oficjalny kandydat, przed nim jeszcze dużo pracy. Czas kampanii prezydenckiej dopiero się zaczyna. Podziękował również wszystkim swoim sympatykom, a przede wszystkim elektorom, którzy zagłosowali właśnie na niego. Wybór Bosaka to wielki triumf Ruchu Narodowego, którym Bosak przewodzi.

 

ZOBACZ: Michał Szpak przekazał RADOSNĄ nowinę! Nikt się tego po nim nie spodziewał.

 

Bosak pokonał swoich bardzo silnych rywali. Warto tu wymienić Janusza Korwin-Mikkego. Będą to pierwsze wybory od dawna, w których poseł Mikke nie wystartuje. Bosak pokonał także Grzegorza Brauna, reżysera. To właśnie Braun cieszy się wielką estymą wśród prawicowego elektoratu. Pokonał także Konrada Berkowicza, który brał udział w wyborach na prezydenta miasta Krakowa.

 

Niektórzy zarzucają Bosakowi zbyt młody wiek na najwyższy urząd w Państwie. A także to, że pomimo 37 lat nie ma żony ani dzieci oraz fakt, że jest niski. Te kwestie wizerunkowe są bardzo istotne dla wielu wyborców.

 

Wybory odbędą się na początku maja tego roku.Komentarze