To miał być zwykły spacer po plaży. Sfotografował nieziemskie zjawisko!

To miał być zwykły spacer po plaży. Sfotografował nieziemskie zjawisko!

Co musiał czuć Risto Matillo gdy zobaczył to zjawisko? Zwykły spacer po plaży ze swoją żoną na pewno na długo zapamięta!

A to wszystko za sprawą pewnego nietypowego widoku! Gdy zobaczył to niezwykłe, nieziemskie zjawisko musiał oniemieć. Mimo zaskoczenia udało mu się to sfotografować! Sami zobaczcie!

Jak napisał sam autor tego cudownego zdjęcia Risto Matillo 3 listopada na plaży w Finlandii jego oczom ukazały się te piękne i niezwykłe lodowe kule! W wywiadzie dla fińskiego portalu „Yle” powiedział:

Mieszkam nad morzem prawie 25 lat. Ale jeszcze nigdy nie widzieliśmy czegoś takiego! Moja żona i ja staliśmy tam i rozkoszowaliśmy się widokiem. Na szczęście miałem ze sobą aparat i mogłem zachować ten widok dla potomnych – powiedział z dumą fiński fotograf

Internauci są zachwyceni fotografią Fina! Piszą: „Wow!”, „Wielkie dzięki Risto za tę fotkę” „Niezwykłe zjawisko”, „Cudowna fotografia”, „Bardzo chciałbym się tam znaleźć i móc na żywo to zobaczyć”, „Niesamowite”. A także: „Dziękujemy, że podzieliłeś się tym zdjęciem ze światem, jesteś cudowny”.

ZOBACZ TAKŻE: Makabryczne znalezisko na działkach w Warszawie! W REKLAMÓWCE znajdował się…

Jak w ogóle dochodzi do takiego niecodziennego widoku? Jouni Vainio, specjalista z zakresu lodu w Fińskim Instytucie Meteorologicznym, powiedział, że nie jest to zjawisko nadprzyrodzone, ale występuje bardzo rzadko. Dodał, że do powstania takich lodowych kul potrzeba jedynie odpowiednich warunków atmosferycznych. Czyli: powietrza i wody w temperaturze zbliżonej do zera stopni Celsjusza.

Jak dochodzi do zjawiska lodowych kul? Otóż woda zamarza wokół jakiegoś obiektu, np. niewielkiego kamienia, płatku śniegu czy kawałka metalu. I właśnie wtedy odpowiednia siła wiatru oraz odpływ i przypływ wody powodują gromadzenie się lodu wokół niego.

Przypomnijmy, że Finlandia – państwo w Europie Północnej jest także członkiem Unii Europejskiej. Można więc bez większych przeszkód udać się na samemu na wycieczkę do Finlandii i kto wie… może i komuś z nas uda się zobaczyć takie nieziemskie zjawisko.

Źródło: fakt 24. pl oraz „Yle”
Źródło fot: Instagram oraz Pixabay

 Komentarze