To MINIPAŃSTWO chce mieć swoje LOTNISKO. Dobra wiadomość dla wielbicieli PODRÓŻY!

Pasjonaci podróży oraz latania samolotami bardzo się ucieszą. Mieszcząca się przy granicy Hiszpanii i Francji Andora planuje wziąć przykład z innych krajów i wybudować własne międzynarodowe lotnisko. To ułatwi jej połączenie ze światem zewnętrznym, a także umożliwi otwarcie się na turystykę i biznes.

 

Malutkie Księstwo Andory leży w Pirenejach, dlatego też jego mieszkańcy mają zapewnione piękne górskie widoki. To może być niezwykle ważnym walorem, który przyciągnie wielu turystów. Władze postanowiły więc to wykorzystać i chcą wybudować swoje lotnisko, które m.in. usprawni przemieszczanie się za granicę.

 

Powierzchnia kraju zajmuje zaledwie 468 km2. Zamieszkuje go orientacyjnie 80 tysięcy obywateli. Do tej pory Andorczycy musieli korzystać z lotnisk znajdujących się w Hiszpanii lub Francji. Wszystko jednak wskazuje na to, że to wkrótce się zmieni.

 

ZOBACZ TAKŻE: UWAŻAJ na TĘ zabawkę! Jest SZALENIE groźna!

 

Narodził się już nawet projekt portu lotniczego. Powstanie on na wysokości blisko 2 km, a jego pas startowy będzie miał 1800 m. To z kolei pozwoli na przyjmowanie samolotów wąskokadłubowych (przykładowo z Afryki Zachodniej czy też Zjednoczonych Emiratów Arabskich).

 

Część społeczeństwa twierdzi, że mogą wystąpić jakieś problemy z budową i zastanawia się, czy nie będą to bezsensownie wydane fundusze. To okaże się z czasem, jednak my trzymamy kciuki.

 

ZOBACZ TAKŻE: GIGANTYCZNY sukces TVP! Jacek Kurski ściągnął WIELKĄ GWIAZDĘ!

 

Źródło: podrozezhubertem.pl

Fot.: PixabayKomentarze