To najbardziej postarzający element naszego wyglądu! UNIKAJ GO SZEROKIM ŁUKIEM!

Co nas postarza najbardziej? Czynników jest wiele: niezdrowe jedzenie, brak ruchu, używki. Najbardziej jednak niebezpieczny dla naszego wyglądu jest jeden element…

Dzieje się tak ponieważ zmniejsza i zaburza on produkcję naturalnego kolagenu, który wytwarza nasz organizm.

 

„To, czy jesteśmy w stanie stałego poddenerwowania niszczy skórę bardziej niż cokolwiek innego”- przekonuje dermatolog i ekpert od pielęgnacji skóry, dr Ali Ahmed. Na szczęście nie jesteśmy wobec tego zupełnie bezradni.

 

„Czynników powodujących powstawanie zmarszczek jest w istocie bardzo dużo. Ale tylko jeden degeneruje skórę na poziomie komórkowym – stres oksydacyjny. Aby go zmniejszyć, nie wystarczy standardowy tryb działań. Konieczne jest działanie wielotorowe, uważniej bowiem należałoby się przyjrzeć diecie, odpowiedniej ilości snu i aktywności fizycznej” wyjaśnia dermatolog.

 

Uczucie stresu prowadzi do uwolnienia hormonów stresu, kortyzolu, który wpływa na układ odpornościowy. W ten sposób pogarszają się m.in funkcje obronne skóry i zostają zaburzone jej naturalne bariery ochronne.

 

W jaki sposób zapanować nad stresem?

 

„Powinniśmy się angażować w czynności, które pozwolą łagodzić i niwelować objawy stresu. Kobiety, które praktykują jogę trzy razy w tygodniu, mają niższy poziom kortyzolu niż ich rówieśniczki, które tego nie robią. Uzupełnienie magnezu może również obniżyć poziom kortyzolu” – tłumaczy dr Tara Swart, neurobiolog.

 

Doskonałym sposobem na połączenie pielęgnacji i relaksu jest  ciepła kąpiel. Swart zaleca włączenie w ten rytuał również aromaterapii i prostych ćwiczeń oddechowych. „Wywołuje to pozytywne emocje, które mają podwójny wpływ na uspokojenie układu nerwowego i skóry, ponieważ nerw węchowy jest bezpośrednio połączony z ośrodkami emocjonalnymi mózgu”.

 

Nie zapominajmy, że naturalnym lekiem na stres jest przede wszystkim systematyczny ruch i zbilansowane odżywianie. Regularny wysiłek fizyczny przeciwdziała efektom nagłego oraz przewlekłego stresu.

 

ZOBACZ TEŻ:Dają KOPA ENERGETYCZNEGO natychmiast! Przed WYSIŁKIEM wystarczy zjeść DWA…

 

Źródło:londynek.net/pixabayKomentarze