To najbrudniejszy przedmiot w twoim mieszkaniu! Większość osób w ogóle go nie czyści!

W naszych mieszkaniach często znajdziemy przedmioty, które pokrywa gruba warstwa kurzu jednak nie chce nam się ich wymyć czy posprzątać. Ostatnie badania naukowców pozwoliły poznać nam, jakie przedmioty zaliczają się do najbrudniejszych rzeczy w mieszkaniu. Większość z nas nigdy w życiu ich nie czyściła!

Według badań przeprowadzonych przez naukowców z Studies of Changing Societes do najbrudniejszych przedmiotów w mieszkaniu zalicza się piloty telewizyjne, otwieracze do butelek czy zasłony telewizyjne. Aż 80% respondentów przyznało, że nigdy nie myło otwieracza do butelek co stawia go na pierwszym miejscu wśród najbardziej zanieczyszczonych przedmiotów w domu. Podobnie jest z pilotem do telewizora, który wskazało aż 67 % pytanych.

 

 

ZOBACZ:Mężczyzna zobaczył, że ktoś pobrudził mu auto. Gdy podszedł bliżej, nie mógł UWIERZYĆ w to co widzi!

 

 

Dane te są zatrważające i dają wiele do myślenia. Naukowcy przyznali, że na wspomnianych przedmiotów znajduje się miliony groźnych dla zdrowia bakterii, które mogą wywoływać alergie i przyczyniać się do spadku odporności. Na kolejnym miejscu znalazła się suszarka do naczyń. Wielu zapomina, że zbierająca się na tacy woda, aż roi się od bakterii i z czasem może rozwinąć się na niej pleśń. Taca wymaga więc częstego czyszczenia i dezynfekcji. Tuż poza podium uplasowały się wiatraki, których używamy w lecie. Zimą i wiosną stoją nieużywane, więc gromadzi się na nich „tona” kurzu i brudu. Dlatego zanim użyjemy ich po raz kolejny warto je odkurzyć.

 

ZOBACZ TAKŻE:Celebrytka POWIĘKSZYŁA POŚLADKI 4-letniej córki. WKURZYŁA tym swoje fanki

 

źródła: kobieta.wp.pl, foto pixabay.com

 

 

.

 Komentarze