TO stało się podczas TCS w Bischofshofen! Kamil Stoch…

To naprawdę stało się podczas 69. TCS! Wszystko wydarzyło się na oczach wielu kibiców.

Podczas zawodów w Bischofshofen Kamil Stoch latał jakby w innej przestrzeni. Polak w kapitalnym stylu zwyciężył w konkursie a także odniósł triumf w całym 69. Turnieju Czterech Skoczni! Trzecią lokatę w turnieju zajął inny polski zawodnik – Dawid Kubacki.

Stoch zaczął od ponad 130-metrowej odległości w treningu, który zresztą wygrał. Kilkadziesiąt minut później oczekiwał na skok w pierwszej serii konkursowej. Wszyscy zastanawiali się, jak Kamil poradzi sobie w ostatnim konkursie 69. TCS. Stoch ruszył z belki, później było energiczne odbicie i lot na 139 metr skoczni w Bischofshofen.

Kamil Stoch uzyskał ten wynik przy niesprzyjającym wietrze z tyłu. Polak zdecydowanie prowadził w konkursie. Drugi skok był tylko formalnością. Stoch spokojnie czekał na belce startowej. Dostając zielone światło ruszył po zwycięstwo. Polak w pięknym stylu uzyskał 140 metrów w drugiej próbie i dosłownie zmiażdżył rywali. Drugi Marius Lindvik stracił do Kamila ponad 20 punktów!

Stoch został doceniony przez sędziów konkursowych. Jego skok w pierwszej serii oceniono jednogłośnie na 19,5 punktu. Druga próba trzykrotnego mistrza olimpijskiego została jeszcze bardziej doceniona przez dwóch sędziów, którzy tym razem przyznali najwyższą, 20-punktową notę.

Kamil Stoch po raz trzeci wygrał Turniej Czterech Skoczni. Tym osiągnięciem wyrównał rekordy takich skoczków jak Helmut Recknagel i Bjoern Wirkola! Komentarze