TO stało się ze szczepionkami, które miały trafić do Polski! Jest oficjalne potwierdzenie.

Wiadomo, co z transportem szczepionek do Polski. Michał Dworczyk potwierdził.

-Otrzymaliśmy informację, że wtorkowa dostawa szczepionki Moderna została odwołana i przesunięta najwcześniej na najbliższy weekend – powiedział szef KPRM pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.

W trakcie briefingu prasowego szefa resortu zdrowia Adama Niedzielskiego oraz Michała Dworczyka, politycy zaapelowali aby temat szczepień przeciw COVID-19 wyłączyć poza polityczne spory.

– Niestety dzisiaj rano przyszła do nas informacja, że dostawa szczepionki Moderna jutro została odwołana i została przesunięta najwcześniej na najbliższy weekend, więc jest to kolejne kilka dni, kiedy kolejny producent informuje w ostatniej chwili o zmianie terminu dostawy – przekazał Michał Dworczyk.

Na pytanie, czy oznacza to przesunięcie w czasie także kolejnych dostaw szczepionek, Dworczyk zaznaczył, że wyraża nadzieję, że do tego nie dojdzie. Nie ma jednak „twardych dokumentów” i na dziś nie można złożyć jasnych deklaracji.

Zdaniem Dworczyka jeszcze w tym tygodni wszelkie szczepienia zostaną wykonane. Wszystkie szczepionki opuściły już magazyny i do godziny 12. w poniedziałek dotarły do wszystkich punktów szczepień.

– Jak będzie potem? Dzisiaj jeszcze na pewno, jak tylko otrzymamy precyzyjne informacje, przekażemy taki komunikat – zapewnił.Komentarze