TO uchroni nas przed koronawirusem?! UJAWNIONO….

Jak wiadomo koronawirus to teraz temat numer jeden we wszystkich mediach zarówno w Polsce jak i na świecie. Na świecie przypadków zakażeń jest coraz więcej, a ludzie z ubłaganiem wyczekują kiedy epidemia minie. Wielu badaczy twierdzi, że TO uchroni nas przed koronawirusem!

Koronawirus jest to poważny wirus, który aktualnie opanował cały świat. Ludzie na całym świecie modlą się o ustanie epidemii koronawirusa. Wielu badaczy twierdzi, że jest jednak coś co może uchronić nas przed wirusem. Naukowcy wykazali bowiem, że to słońce może uratować nas od szerzącej się epidemii.

 

Naszą najbardziej uderzającą obserwacją do tej pory jest potężny wpływ światła słonecznego na zabijanie wirusa – zarówno na powierzchni, jak i w powietrzu. Widzieliśmy podobny efekt zarówno w przypadku temperatury, jak i wilgotności, gdzie wzrost temperatury i wilgotności lub oba są ogólnie mniej korzystne dla wirusa.

-powiedział William Bryan, doradca naukowy  podczas jednej z konferencji prasowej w Białym Domu.

 

Dodał również, że wiele będzie zależeć od warunków atmosferycznych. Najnowsze badania potwierdziły, że w ciepłym i wilgotnym środowisku wirus niszczy się znacznie szybciej, niż gdy jest chłodniej i sucho.

 

Naukowcy zaznaczają jednak, że latem nadal będzie trzeba zachować ostrożność i klimat letni nie oznacza wcale, że koronawirus zniknie całkowicie. Mówi się także o kolejnej fali zachorowań jesienią.

 

Źródło: popularne.plKomentarze